У Калуші відбулося віче пам’яті за депортованими українцями з Польщі

У неділю, 20 серпня, у Калуші відбулася виставка військових трофеїв, конкурси малюнків для найменших та віче пам’яті за депортованими українцями з Польщі. Моління у часі фестивалю очолив священнослужитель Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ о. Іван Бігун.

Про це пишуть на сайті Калуської міської ради.

У рамках відзначення 32-ї річниці Незалежності України, 19 серпня у сквері Палацу культури «Мінерал» відбувся традиційний XII фольклорно-етнографічний фестиваль «Співочий гай».

В умовах воєнного стану фестиваль не був масштабним, як в попередні роки, скоріше – родинним. Захід мав благодійний характер і мав на меті зібрати кошти для підтримки Збройних сил України.

Програма фестивалю складалася з виступів творчих колективів та виконавців громади, виставки-продажі військових трофеїв, безпрограшної лотереї, яка зібрала 4 тис. гривень, конкурсу малюнків для дітей.

Розпочалося дійство з віче пам’яті депортованих українців з Польщі. Панахиду за жертвами депортації відправили священнослужителі о. Іван Бігун, адміністратор храму святого Архистратига Михаїла, що у Калуші спільно з о. Федорем Морозом, священником ПЦУ. Вшанували пам’ять своїх земляків та полеглих Героїв України мистецькі колективи «Доленька» та «Студенька». Від суспільно-культурних товариств «Надсяння» та «Лемківщина» виступили Надія Воробець та Федір Лабик.

Діти охоче малювали, за що отримували призи. Калушани смакували безоплатно піцою від гостей з Британії. Програма тривала понад три години.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ