У Ямницькій громаді вшанували 106-ту річницю Листопадового чину та проголошення ЗУНР

У п’ятницю, 1 листопада, в Ямницькій територіальній громаді відзначили важливу дату в історії українського державотворення – 106-у річницю Листопадового чину й утворення Західноукраїнської Народної Республіки. З цієї нагоди митр. прот. Богдан Курилів, протопресвітер Єзупільський, очолив поминальне моління за усіма Героями минулого і сучасності, які полягли в боротьбі за Українську Державу.

Про це повідомляють на сайті Ямницької територіальної громади.

«Український народе! Голосимо тобі вість про твоє визволення з віковічної неволі! Віднині ти господар своєї землі, вільний громадянин Української держави!», — написано в історичному документі «Відозва Української Національної Ради від 01 листопада 1918 року».
Як зазначають у дописі, ЗУНР була державою сильних духом, яка проіснувала недовго, тільки 8 місяців, але показала силу, єдність і відвагу патріотів, які прагнули жити на своїй вільній землі.

За традицією, у Ямниці цього дня пройшла хода зі свічками від храму святого Миколая до пам’ятника Січовим Стрільцям. Запалити лампадки і вшанувати героїв, котрі закладали фундамент Української незалежної держави, національної ідеї та ідентичності, прийшли голова Ямницької ТГ Роман Крутий, секретар сільської ради Юрій Проценко, депутати громади, депутат обласної ради Роман Ткач, представники апарату Ямницької сільської ради, освітяни, медики, представники культури, духовенство та громадськість.

Відтак о. Богдан Курилів та о. Ярослав Рожак відслужили панахиду за усіма загиблими за волю й незалежність нашої Батьківщини.

Після заупокійної молитви о. Богдан Курилів, звертаючись до присутніх, пригадав моменти боротьби нашого народу за свою соборність, зокрема про одну з найвизначніших подій в історії українського державотворення – проголошення Західноукраїнської Народної Республіки. Він наголосив на важливості для всіх поколінь українців зберегти пам’ять про цю історичну дату, а особливо сьогодні, в умовах війни, коли окупант знову прийшов топтати наші землі.

Завершилося дійство спільним виконанням Державного Гімну України та покладанням лампадок до пам’ятника Січовим Стрільцям.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ