У головній святині міста виступив оркестр Львівської духовної семінарії

У неділю, 14 січня, до Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового, що у м. Івано-Франківськ, зі своїм оркестром прибули семінаристи Львівської духовної семінарії Святого Духа.

Учасники оркестру львівської семінарії завітали до собору після Божественної Літургії, щоб виступити із колядками у виконанні різних музичних інструментів перед парафіянами, гостями храму та духовенством, а також віншували, щоб прославити новонародженого Спасителя.

Після концерту до всіх присутніх у соборі звернувся священнослужитель парафії Воскресіння Христового — о. Юрій Федорчак, який мовив:

«У 1920-х роках, коли нога окупанта ступила на нашу українську землю, Симон Петлюра прийняв важливе рішення. Він попросив Олександра Кошиця, відомого українського диригента і композитора, коли Україна спливала кров’ю, із хором відправитися у Європу із відомим твором Миколи Леонтовича — “Щедрик”, сказавши йому такі слова: “Ідіть у світ і говоріть про Україну”».

«Дорогі браття і дорогі вірні! Є фронт, на якому Україна вже перемогла. Це фронт української культури, мови, пісні та колядки. Тому честь Вам, дорогі браття, що по всій Україні славите Господа із колядою і даєте радість нам і людям, в яких є дуже багато зранених сердець. Нехай Господь благословляє ваше служіння й ту мету, задля якої ви є тут сьогодні з нами», — зазначив душпастир.

Після виступу духовний оркестр здійснив збірку коштів, які будуть спрямовані на потреби Збройних сил України у боротьбі із ворогом.

Довідково:

Оркестр ЛДССД – один із найстаріших колективів на теренах Львівщини (1880 р.), діяльність якого підтримували Патріарх Йосиф (Сліпий) та Митрополит Андрей (Шептицький). Зараз він активно розвивається та гастролює – у доробку колективу численні виступи на парафіях УГКЦ.

Як відомо, оркестр Львівської духовної семінарії вже не перший рік проводить серію благодійних виступів у парафіях УГКЦ на підтримку ЗСУ, зокрема й у місті Івано-Франківськ.

 

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ