У головній святині міста виставили Плащаницю

У Страсну пʼятницю, 3 травня, в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового, що у м. Івано-Франківськ, молилися Великі Царські Часи та Вечірню з виставленням Плащаниці. Моління очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні Владики Миколи Семенишина, Єпископа-помічника Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Страсна пʼятниця — це день коли Ісус Христос добровільно віддав себе на Хресну Смерть заради відкуплення людського роду від гріхів. Сьогодні на богослужіннях згадуємо засудження, страждання, розп’яття та покладення до гробу Тіла Господа нашого Ісуса Христа.

У часі моління Митрополиту Володимиру співслужили Владика Микола, а також а також душпастирі собору та отці ректорату Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата.

На особливі моління у головній святині міста чисельно зібралися вірні, гості храму, а також вся семінарійна братія. Моління своїм співом супроводжував семінарійний октет «Te Deum».

Як Йосиф з Ариматеї зняв з Хреста та поховав Тіло Ісуса, обгорнувши його полотном, так і ми сьогодні виставляємо Плащаницю, щоб прийти до неї, поклонитися пречистому Тілу Господньому й цілувати його устами і серцем.

Під час обходу храму духовенство процесійною ходою несло Плащаницю, а за ними із сумом слідували вірні, вшановуючи пречисте Господнє Тіло.

Пригадуємо, що сьогодні в Архікатедральному соборі молитовні богослужіння продовжаться о 17:00 Єрусалимською Утренею.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ