У головній святині міста відбулась подячна Архієрейська Літургія

У понеділок, 15 липня, коли наша Церква спогадує визначну постать святого рівноапостольного князя Володимира Великого, а наш народ святкує День Української Державності, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин з нагоди своїх іменин та 21-ої річниці архієрейської хіротонії очолив подячну Архієрейську Божественну Літургію в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового м. Івано-Франківськ.

Щоб привітати Пресвященнішого Владику Володимира, у храмі зібралося численне духовенство, вірні, представники влади й гості. Під час святкового богослужіння присутні випрошували у Всемилостивого Господа для нього щедрих ласк та довгих літ життя й дякувати за дар невтомного та плідного архієрейського служіння.

Цього дня присутні у храмі також заносили свої молитви до Спасителя за довгоочікуваний мир і перемогу нашої Батьківщини у війні над ворогом, який не зумів позбавити волі й незалежності ввесь український народ.

У часі Літургії Архієпископу співслужили Владика Володимир Ющак, Єпарх Вроцлавсько-Кошалінський, Владика Діонісій Ляхович, апостольський екзарх для українців-католиків візантійського обряду в Італії, Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, о. Юрій Новіцький, настоятель собору, о. Степан Балагура, синкел у справах духовенства і священничих родин, священнослужителі Митрополії, а також сотрудники парафії.

Під час богослужіння із проповіддю до присутніх звернувся Владика Діонісій Ляхович, який спершу привітав іменинників зі святом, а відтак роздумував над значенням відновлення хрещальних обітів.

Чи відрікаєшся диявола і всіх діл його?

«Знаємо, що Синод Єпископів кілька років тому постановив у празник Святого Володимира відновлювати хрещальні обіти. Перше запитання, яке ставили тричі, коли нас хрестили, звучало: “Чи ти відрікаєшся диявола і всіх діл його?”. Згодом знову три рази нас запитували, чи ми єднаємося з Христом? Ми відповідали, що єднаємося», — зазначив Владика Діонісій.

Потопити стару людину, а воскреснути для життя у Христі

«І ось тепер ми покликані відновити хрещальні обіти, щоб жити згідно з Євангелією Ісуса Христа. Ми покликані “потопити” стару людину у воді, а воскреснути для нового життя у Христі. Під час Хрещення Ісуса у ріці Йордан Дух Святий появляється у вигляді голуба і веде Його у пустелю, щоб там боротися проти диявола з трьома великими спокусами», — мовив апостольський екзарх.

Відтак Архієрей мовив: «Перша спокуса полягала в тому, щоб Христос перемінив камінь на хліб. Ісус відповідає: “Написано: Чоловік житиме не самим хлібом, а кожним словом, що виходить з уст Божих”. Навпаки, Ісус не робить чуда для себе, а розмножує хліби для голодних. Під час другої спокуси диявол веде Ісуса на високу гору і каже, щоб Він поклонився йому. Але Христос навпаки віддаляє диявола і каже, що прийшов, щоб послужити й віддати Своє життя як викуп за багатьох. Третя спокуса – кинутися згори, але Ісус каже дияволу, що не буде спокушати Бога й буде служити Йому».

За словами проповідника, у нашому житті бачимо, які є діла диявола: він не здатний говорити правду, не здатний будувати, лише руйнувати, не здатний любити, лише приносити темряву й духовну холоднечу. Натомість Христос показує, як потрібно ділитися хлібом з ближнім, відчувати потреби інших людей й служити їм.

Царство любові, істини, світла, доброти й милосердя

«Бути християнином означає просити, щоб Царство Небесне вже було тут, між нами: Царство любові, істини, світла, доброти й милосердя. Саме Святий Володимир хрестив Україну, щоб ми залишили діла диявола, а чинили діла Христа. Ця боротьба проти сатани триває, і вона триватиме до кінця світу!» — мовив Єпископ.

Царство Боже – це динамізм й справа любові, що здатна простити

«Ця боротьба між старою і новою людиною триває. Стара людина — та, яка ісповідує ідолів або ідеології. Ідол вимагає крові інших, натомість християнин не проливає крові інших, проте здатний віддати своє життя за інших», — додав Владика, а відтак зазначив, що Царство Боже – це динамізм, це справа любові, яка приймає всіх й нікого не відкидає, вона здатна простити.

Після Літургії у храмі лунало Многоліття, а відтак Митрополит Володимир привітав всіх іменинників зі святом. Також Архієпископ привітав всіх зібраних у храмі із Днем Української Державності й мовив: «Просимо у Всевишнього Господа, щоб благословив за молитвами святого князя Володимира всю нашу землю у спільній боротьбі за перемогу».

Відтак Митрополит привітав Владику Володимира Ющака з нагоди світлого празника. Крім того, Архієрей подякував Владиці Діонісію за духовне слово у часі Літургії та ревне служіння для вірних Церкви.

Згодом Єпарх Вроцлавсько-Кошалінський подякував Митрополиту за запрошення на святкове моління, а також за священнослужителів, зокрема з Івано-Франківської Архієпархії, які служать у Польщі для внутрішньо переміщених осіб з України. Пізніше о. Юрій Новіцький подарував Владиці Володимиру Ющаку старовинну ікону Пресвятої Трійці.

Також слова вітань лунали з уст Владики Миколи Семенишина, який привітав Митрополита від імені духовенства та вірних Архієпархії: «Радіємо, що в Івано-Франківську маємо нашого Володимира Великого у Вашій особі. Нехай Ваше серце стає все більшим, щоб отримувати Божу любов й продовжувати нас любити, а це Вам дуже добре вдається».

Від імені ректорату та семінаристів Івано-Франківської духовної семінарії Митрополита Володимира вітав ректор закладу — о. Тарас Путько. Душпастир подякував Архієрею за велику довіру й свідчення його життя як духовного лідера. Відтак о. Маркіян Букатчук привітав Митрополита Івано-Франківського від імені спільноти Католицького ліцею св. Василія Великого, а о. Тарас Вілюра від працівників Лікувально-діагностичного центру «Клініка святого Луки».

Також слова вітань для Митрополита лунали з уст п. Тетяни Лапки, яка передала слова вітань від голови Івано-Франківської ОВА п. Світлани Онищук. Вітали Архієрея також міський голова п. Руслан Марцінків, народна депутатка п. Оксана Савчук й парафіяни храму.

На завершення духовенство та вірні піднесли молитву за Україну «Боже Великий, Єдиний».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ