У головній святині міста молилися Вечірню з Літургією св. Василія Великого

Велика Субота — це останній день Страсного тижня. Цей день присвячений пригадуванню про перебування Ісуса Христа у гробі. Велика Субота – день тиші, коли віряни моляться й міркують про таємницю Спасіння.

У цей день, 15 квітня, в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового духовенство та віряни молилися Вечірню з Літургією св. Василія Великого.

Це богослужіння очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні Єпископа-помічника Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Владики Миколи Семенишина та душпастирів собору.

Дане моління висловлює велику надію на перемогу Господа нашого Ісуса Христа над смертю. На початку богослужіння всі священнослужителі одягаються у багряні ризи, а вже під час читання святого Апостола переодягаються у світлі.

Читання Євангелії відбувається перед Плащаницею, до якої невпинно припадають у дусі покори та смирення вірні.

Слід зазначити, що наприкінці цього богослужіння перед Плащаницею на литійнику благословляються просфори, пшениця, вино та олива, а насамкінець духовенство, хор та вірні співають “Благообразний Йосиф”.

Пригадуємо, що у цей день в Архікатедральному соборі будуть освячувати паски з 16:00 до 21:00.

В сам день Воскресіння Господнього буде наступний розпорядок:

06:45 – Надгробне;

07:00 – Воскресна Утреня;

08:00 – Архієрейська Божественна Літургія св. Івана Золотоустого. Посвячення пасок.

12:00 – Божественна Літургія св. Івана Золотоустого. Посвячення пасок.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ