У Гарнізонному храмі молитовно відзначили День Збройних сил України

У вівторок, 5 грудня, напередодні Дня Збройних сил України у гарнізонному храмі Різдва Христового Православної Церкви України відслужили молебень за Україну та панахиду за загиблими Захисниками. У моліннях взяв участь Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин та духовенство різних конфесій.

Участь у міжконфесійному молінні взяли Митрополит Галицький ПЦУ Владика Андрій Абрамчук, Митрополит Івано-Франківський і Галицький ПЦУ Владика Іоасаф Висиликів, Єпископ Коломийський ПЦУ Владика Павло Мисак, душпастирі УГКЦ, РКЦ й ПЦУ та військові капелани.

Опісля богослужіння владики привітали військових та подякували за їхнє нелегке служіння, а також висловили слова співчуття рідним загиблих Героїв.

«Сьогодні у нас історична хвиля — ми всі разом зібралися на цей молебень за Україну та її воїнство, а також для того, щоб вшанувати пам’ять полеглих Захисників, тих, хто віддав своє життя для того, щоб Україна була вільною. Ми всі разом підносимо молитву до одного Бога, Який сотворив нас з вами. Той Бог, який чекає нас на небі, а ким би ми не були — небо для всіх одне. Тому нам потрібно плекати нашу єдність тут, на землі, для того, щоб всім разом відійти до вічності на небі й просити Божої опіки», — мовив Митрополит Володимир.

А відтак додав: «Найкращим прикладом єдності є наші Воїни, які не діляться, але всі разом борються за Україну, українську Церкву та майбутнє. Маємо постійно пам’ятати про наших військових, молитися за них й просити для них Божої опіки».

«Пам’ятаймо, що молитва — це найбільша зброя, бо молитву ще ніхто не переміг. Пам’ятаємо комуністичні часи атеїзму й безбожництва, коли руйнували храми й намагалися викорінити нашу віру, переслідували духовенство: де вони сьогодні? А Господь є, Церква є й молитва є, і так воно і буде. Тому молімося за наших Воїнів, щоб вони живими повернулися додому, й дякуймо Господеві за його опіку та благословення. У цій війні ми наче небесне воїнство, що стоїть на сторожі добра у боротьбі зі злом. І добро переможе», — наголосив Архієрей.

Відтак відбулась панахида за полеглими Захисниками. Після цього розпочалось посмертне нагородження Воїнів.

Також цього дня у храмі дякували волонтерам з нагоди їх професійного свята, яке відзначають 5 грудня.

У цьому часі, відзнаками за волонтерство І ступеня нагородили Владику Володимира Війтишина, Владику Андрія Абрамчука та Владику Іоасафа Василика. Відзнаками ІІІ ступеня привітали військового капелана о. Василя Дем’яника та о. Владислава Іващука.

Насамкінець слово мала народна депутатка України Оксана Савчук. Вона привітала військових та подякувала за їхню мужність та стійкість й закликала єднатися всім разом у такі нелегкі часи.

На завершення молінь у святині лунала молитва за Україну «Боже Великий, Єдиний».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ