У навчанні, яке проходитиме 2 дні, взяли участь близько 30-ти священників із різних протопресвітеріатів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Окрім цього, до тренінгу за допомогою Zoom-конференції приєдналися душпастирі Харківського Екзархату УГКЦ.
Для священників семінар проводять Francesca Giordano, професорка Католицького університету міста Мілан (Італія), фахівчиня відділу дослідження стійкості, а також Philip Jeffries, фахівець Далхаузького дослідницького центру стійкості, що у Канаді.
«Ми приїхали сюди, щоб допомогти вам утвердити поняття резильєнтості у вашій країні, у вашому суспільстві. А розвиток стійкості є насправді гарним методом, щоб допомогти людині подолати проблеми, які її спіткали. Сьогодні ми повинні приділяти багато часу для навчання, це ми робитимемо для того, щоб навчити вас та допомогти вам стати справжніми фахівцівцями із резильєнтності», — зазначає Philip.
«Я знаю і досвідчую те, що українське суспільство покладається на душпастирів та довіряє їм. Люди визнають, що вони потребують підтримки, духовної поради чи просто розмови. І знаєте, багато з них радше підуть до священника, аніж до психолога, щоб отримати розраду чи поділитися тим, що лежить у них на душі. Тому, я впевнена, що такі знання є дуже потрібними для душпастирів, які звершують своє служіння й допомагають іншим свою доброю порадою чи просто розмовою», — розповідає Francesca.
Як зазначає Philip, кожна людина поняття резильєнтності трактує по-різному. Однак, для нього резильєнтність — це те, що допомагає людині почуватися добре, попри минулі пережиті негаразди. Це гарна підтримка для особи, яка почуває себе ментально не стабільною, а у часі війни, на жаль, кількість таких людей зростає.
Кожен день навчання професори наповнили теоретичними та практичними навичками. Серед них різноманітні воркшопи, у часі яких священнослужителі представлятимуть себе, об’єднуватимуться та вчитимуться втілювати отримані знання на практиці.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ