«Символ миру»: до Івано-Франківської Архієпархії передали Вифлеємський вогонь

У четвер, 21 грудня, представники національної скаутської організації України «Пласт» передали до архієпархіального управління Вифлеємський вогонь. Прийняв його Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Владика Микола Семенишин.

Звертаючись до духовенства, пластуни розповіли, що передача Вифлеємського вогню миру — це традиція, яку плекають скаути з року у рік, аби принести людям любов та радість перед святом Різдва Христового.

Відтак вони ствердили, що 46 пластунів загинуло від початку повномасштабного вторгнення: «Ми вдячні кожному Захиснику та Захисниці України за можливість стояти тут. Ми, пластуни, є гордими за те, що маємо нагоду ділитися символом любові та миру, який так необхідний нашій країні. Єднаймося! Бо тільки разом ми переможемо зло. Нехай цей вогонь запалить іскру у ваших серцях, а сенс, який ми у нього вкладаємо, не згасає ніколи».

Своєю чергою Владика Микола передав гостям привітання від Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина й подякував пластунам за їхнє особливе служіння: «Бажаю вам, аби цей символічний вогонь із Божого благословення, став для кожного із вас, для ваших рідних та близьких, справжнім миром, добром та радістю».

«Відкривайтеся на дію Божу у вашому житті! Коли ви вчитеся, коли збираєтеся на сходини — завжди пам’ятайте, що ви повинні уповати на Господню любов, надію та милосердя», — додав Владика Микола.

Дана зустріч відбулася за сприяння Молодіжної комісії Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Довідково:

Цю передріздвяну традицію — розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із самого початку акція планувалася з метою підтримки неповносправних дітей та усіх, хто потребує допомоги й уваги у передріздвяний час. І одразу ж цю благородну справу взяли у свої руки скаути.

Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа — у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди й сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

По Україні Вифлеємський вогонь поширюють члени “Пласту” — національної скаутської організації України.

У скаутському поясненні — палаючий вогник символізує очікування у період посту, повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно цей промінчик — це солідарність зі всіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості. Ще у XII столітті один учасник христових походів привіз це світло з Вифлеєму, як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого Добра.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ