Свої двері для вимушених переселенців відкрив реколекційний будинок в Заріччі

До Івано-Франківської області щодня приїжджають люди з областей, де були ракетні обстріли чи точилися бої. Як ми повідомляли раніше, Архієпархіальні об’єкти продовжують використовувати для надання тимчасового прихистку для людей, які рятували свої життя від війни.

Нещодавно, декілька сімей з дітьми поселилися в Надвірнянському районі, у с. Заріччя. Там, при греко-католицькій парафії Різдва Пресвятої Богородиці, катехитично-реколекційний будинок свв. Кирила і Методія відчинив свої двері для вимушено переселених осіб. Сьогодні там перебуває понад 44 осіб з Харківської та Київської областей.

Щоби всі вони мали належні умови проживання, волонтери Архієпархіального координаційного антикризового центру регулярно передають туди продукти харчування, медикаменти, засоби особистої гігієни та одяг.

Словами вдячності поділився один із вимушених переселенців, розповівши про те, що його сім’ї на щастя вдалося врятуватися.

«Ми тікали, і не знали, куди податися. Сьогодні неймовірно вдячні церкві, яка нас прихистила. Наші діти тут в безпеці, вони більше не плачуть. Тут всі приязні, ми отримуємо волонтерську допомогу, основні продукти харчування. Разом готуємо і спільними зусиллями наводимо лад. Незнайомці перебувають в діалозі між собою і в таких непростих обставинах залишаються людьми», – розповів Павло.

Пригадуємо, що з моменту війни росії в Україні Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ віддала всі придатні для житла будівлі для поселення тимчасово переміщених осіб. Станом на сьогодні адмінбудівлі Архієпархії та приміщення, які надали парафіяни, вже дали прихисток для майже 1 400 вимушено переселених осіб. Близько 500 осіб з вимушено переселених забезпечуються безкоштовним триразовим харчуванням.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ