«Святий Дух — це світло і життя, духовне джерело премудрості й розуму», — Митрополит Володимир під час архіпастирського візиту до Тлумача

У неділю, 4 червня, у торжественний празник Зіслання Святого Духа, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин очолив храмове свято на парафії Царя Христа, що у Тлумачі, Тлумацького протопресвітеріату Коломийської Єпархії УГКЦ.

Митрополита Володимира на подвір’ї храму зустрічали діти парафії, які вручили йому коровай, а також парох — о. митр. прот. Павло Дутчак, протопресвітер Тлумацький, який запросив Преосвященнішого Владику очолити Святу Літургію.

Опісля розпочалась Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Митрополит Володимир у співслужінні священників храму та запрошеного духовенства Коломийської Єпархії УГКЦ.

У часі богослужіння Архієрей звернувся до вірян із проповіддю:

«Зіслання Святого Духа — це печать Божа на ділі спасіння людського роду, що його доконав, Втілене Слово Боже, Ісус Христос. Дух Святий постійно діє в Церкві, є душею Церкви. У Тайні Хрещення ми народилися для Бога водою і Духом Святим. У Святій Тайні Миропомазання ми одержали печать Святого Духа. Святий Дух під час Божественної Літургії перемінює Хліб у Тіло Христове, Вино у Кров Христову».

Відтак проповідник продовжив розповідати зібраним у храмі, якою є дія Утішителя:

«Силою Святого Духа ми одержуємо прощення провин у Тайні Сповіді, що підтвердив Сам Христос: “Прийміть Святого Духа, кому відпустите гріхи — відпустяться їм”».

За словами Владики, всі добрі натхнення, всі просвічення душі, всі добрі постанови походять від Духа Святого, Він дає силу мученикам та ісповідникам віри мужньо переносити всі переслідування ради Царства Божого.

Крім того, Архієпископ додав, що Дух Божий живе у кожній християнській душі, яка є членом Церкви Христової, і в цьому наше щастя, велич та найвища гідність.

«Святий Дух — це світло і життя, духовне джерело премудрості й розуму, доброта і справедливість. Як уся природа на весну оновлюється зеленню й пахучими квітами, так і Церква Христова оновляється силою Святого Духа», — розповів Митрополит.

«Церква Нового Завіту стала прообразом об’єднання всіх народів у вселенськості віри, яка промовляє всіма мовами. Дякуймо Богові, що саме до такої Вселенської Церкви Христової, яку крізь віки веде Дух, ми належимо. Стараймося, щоб наша душа і наше серце було завжди приємним помешканням Святого Духа», — цими словами звершив своє звернення Митрополит.

По завершенні Літургії відбулося святкове мирування з нагоди празника.

Відтак о. Павло Дутчак висловив вдячність Архієпископу за спільну молитву, а міський голова Тлумача п. Ігор Петрук подякував Архієрею за архіпастирську опіку над парафіяльною спільнотою.

Опісля в храмі вірні молилися духовний гімн України “Боже Великий, Єдиний” за мир та перемогу нашої Батьківщини.

Згодом на подвір’ї храму відбулося освячення води. Відтак Владика Володимир поблагословив усіх вірних свяченою водою.

Зазначимо, що цей душпастирський візит Митрополита Володимира став особливим, адже саме він збудував цей храм в Тлумачі 23 роки тому, тому в Архієрея аж до цього часу збереглися приємні спогади з цієї події.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ