В Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ відбулися збори протопресвітерів

У вівторок, 7 березня, у приміщенні Івано-Франківської духовної семінарії відбулися чергові збори протопресвітерів. Їх очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Збори традиційно розпочалися зі спільної молитви, яку провів Високопреосвященний Владика Володимир. Наступним етапом засідання стала реєстрація присутніх учасників.

Згодом до всіх присутніх звернувся гість зборів, майор Іван Ільчук. Він розповів про необхідність та важливість служіння військових капеланів.

Відтак слово мав Митрополит Володимир, який повідомив, що за останній місяць у нашій Архієпархії відбулося кілька ключових подій, серед яких освячення новозведеного корпусу Лікувально-діагностичного центру «Клініка Святого Луки» та дитячого парафіяльного садочка «Ковчег».

Однак, найважливішою із подій останнього місяця стала архієрейська хіротонія Єпископа-помічника Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Владики Миколи Семенишина.

Опісля цього Митрополит Володимир попросив о. Віталія Токара, Судового вікарія Івано-Франківської Архієпархії, представити зміни, згідно із церковним законодавством, які пов’язані з хіротонією Владики Миколи Семенишина.

Отець Віталій повідомив, що Єпископ-помічник, згідно з канонічним правом, повинен бути іменований Протосинкелом та попросив зачитати декрети.

Після прочитання декретів Митрополит Володимир вручив їх Владиці Миколі та митр. прот. Степану Балагурі. Своєю чергою, Єпископ-помічник подякував Митрополиту Володимиру за постійну батьківську підтримку.

Отця Степана Балагуру, відповідно до зачитаного декрету, іменовано Синкелом у справах душпастирства та священичих родин Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Священнослужитель подякував за доручене йому служіння та повідомив, що є й надалі відкритим до співпраці зі священнослужителями та готовий заслухати добрі ініціативи щодо праці зі священичими родинами.

Отець Степан також зауважив, що перед Антикризовим центром Івано-Франківської Архієпархії стоять нові виклики. Відповіді на ці запитання дає нам Синод Єпископів УГКЦ, який поставив перед Церквою нове завдання — лікування ран війни. Душпастир наголосив, що у цьому питанні великою опорою для Архієпархії є Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ й закликав започатковувати парафіяльні Карітаси.

Відтак слово мав отець Василь Качмарський, голова Катехитичної комісії Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Він повідомив про те, що відбуватиметься гра «Що? Де? Коли?», і ті, хто хоче взяти участь повинні до кінця квітня зареєструватись. Гра відбуватиметься у два тури — 6 травня на деканальному рівні,  а переможці візьмуть участь в Архієпархіальному – 20 травня. Зареєструватись потрібно в осіб, котрі відповідальні за катехитичне служіння в протопресвітеріаті. Вікові групи, які можуть брати участь у грі, це діти віком 10-13 та 14-17 років.

Незадовго до присутніх звернувся отець Михайло Дзуль, екореферент Івано-Франківської Архієпархії. Він подякував всім, хто будь-яким чином долучився до ініціативи «Зігрій вбогого світлом Стрітенської свічки». Священнослужитель сказав, що кошти із цієї акції будуть передані на потреби благодійної їдальні, яка діє при БФ Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Отець Михайло також пригадав, що на початку Великого Посту Екобюро УГКЦ вже тринадцятий раз оголошує великопосні ініціативи, одна з них – «Екологічне навернення для порятунку створіння». Основним завданням ініціативи є сприяти екологічному наверненню в контексті екологічно-енергетичних викликів війни та підвищенню енергоефективності повсякденного життя. 

Священнослужитель, зокрема, подякував за підтримку кампанії проти пластикових квітів. Зараз новий виклик – це пластик від лампадок, який не підлягає переробленню. Він попросив священників наголошувати вірним на тому, що для померлого перш за все необхідною є наша молитва. Застеріг від підпалів, бо це гріховність та загроза для всього живого. 

Отець Михайло розповів про ще одну хорошу ініціативу. Кожен священнослужитель при своїй парафії може висадити парафіяльний «Сад перемоги». Це Всеукраїнська акція, метою якої є використання в часі війни кожного клаптика Землі, задля недопущення продовольчої кризи.

Наступним слово мав о. Євген Андрухів, голова Комісії сакрального мистецтва. Душпастир розповів про те, що для відновлення чи реставрації храму потрібно розробити проєкт і його подати на затвердження Комісії сакрального мистецтва. Після того як Комісія надасть свої висновки, прохання розглядатиме Митрополит Володимир.

Відтак отець Василь Гоголь, голова Літургійної комісії, розповів, що до наступного Великого посту планується видання служебника Літургії Напередосвячених Дарів, розповівши про порядок її служіння згідно з уставом.

Пізніше слово мав отець Віталій Максимів, віцееконом Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Він проінформував про діяльність фінансового відділу та антикризового центру, зокрема про підтримку внутрішньо переміщених осіб, які проживають в Архієпархіальних структурах.

Опісля цього отець Роман Терлецький презентував збірник катехитичних пісень для дітей «Який Ти добрий, Боже». Даний збірник можна отримати безкоштовно у Катехитичній комісії Івано-Франківської Архієпархії.

Відтак Митрополит Володимир повідомив, що Архієпархіальна Хресна Дорога відбудеться 2 квітня, у п’яту неділю Великого посту, у форматі онлайн.

Наступним слово мав отець Юрій Новіцький, настоятель Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового. Священнослужитель презентував всім присутнім книгу, яка нещодавно вийшла у видавництві «Нова Зоря» про головну святиню нашого міста «Катедральний собор Воскресіння Христового в Івано-Франківську-Станиславові друга половина ХІХ середина ХХ ст.». Автор монографії Марія Вуянко – краєзнавець, завідувач відділу археології обласного краєзнавчого музею.

На завершення отець Софрон Зелінський, директор радіо «Дзвони», повідомив, що нещодавно було зреалізовано розширення FM-мережі радіо, яке відтепер звучить не лише на хвилі 105,8 Fm, але у місті Калуші та околицях на хвилі 98,9 Fm.

Насамкінець Митрополит Володимир привітав усіх ювілярів.

Наступні збори протопресвітерів відбудуться 4 квітня 2023 року.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ