«Справжня любов не зупиняється на півдорозі, вона є вірною», — Владика Микола Семенишин у неділю Мироносиць

У неділю Мироносиць, 30 квітня, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Владика Микола Семенишин здійснив душпастирський візит у монастир Святої Софії, що у місті Бурштин.

Єпископа-помічника на подвір’ї монастиря радісно зустріла малеча спільно із сестрами-монахинями.

Відвідуючи монастир сестер Воплоченого Слова, Владика Микола очолив Божественну Літургію. У часі якої звернувся до всіх присутніх із роздумами про жінок-мироносиць, про яких згадуємо у третю неділю по Великодню.

«Неділя Мироносиць — це неділя, коли вшановуємо безкорисливість, вірність та мужність у любові. Вона пригадує нам, що лише любов і вірність були тим світлом, яке світило посеред темряви Христового Розпʼяття. Вона нас закликає до того, щоб не померла в нашому житті ані любов, ані вірність, ані безкорисливість, ані відвага», — мовив Єпископ-помічник.

А відтак додав: «Справжня любов є безкорисливою. Святий Павло каже, що «любов не шукає свого» (1 Кор. 13, 5). Жінки допомагали Ісусові, служили Йому, не ставлячи жодних умов. Навіть не питали так, як деякі з учнів: «Ось ми покинули все і пішли за Тобою, що нам за це буде?» (Мт. 19, 27). Здається, що для них уже сама близькість до Ісуса була найбільшою нагородою».

«Любов любить не тому, що хоче щось отримати для себе, а тому, що хоче цілковито віддати себе іншому, і в цьому віданні вбачає своє сповнення. Справжня любов не зупиняється на півдорозі, вона є вірною. Вона ділить з улюбленою особою ціле її життя — тоді, коли вона досягає успіху, і тоді, коли зазнає поразки, коли вона здорова і коли прикута недугою до ліжка. Що більше, саме в моменти випробування пізнається, наскільки справжньою є любов. Недарма в нашому народі кажуть, що справжні друзі пізнаються в біді», — роздумував Владика Микола.

Пізніше Архієрей додав: «Справжня любов є мужньою. Їй притаманна непоборна внутрішня сила, яка спонукає людину робити вчинки по-людськи неможливі. Відвага штовхає людину братися за діло навіть тоді, коли вона відчуває свою безпомічність».

А на завершення Єпископ-помічник додав: «Джерелом вірної, безкорисливої та мужньої любові є Христос, який дає нам таку любов, бо Він перший був безкорисливий, вірний до кінця і мужній у своїй любові до нас. Просімо Христа Воскреслого, щоб сьогодні сповнив нас цією любовʼю».

Опісля спільного моління сестра Мрія Зарваницька, настоятелька монастиря, від імені всіх присутніх подякувала Владиці Миколі за такий теплий візит до їхнього монастиря.

Пізніше Владика Микола виголосив науку, у якій розповів про світлої пам’яті Блаженнішого Любомира Гузара. Він також поділився досвідом особистої праці із Патріархом.

Відтак Архієрей познайомився із катехитичною школою, яка діє при парафії. У цьому часі батьки малечі, яка відвідує школу, презентували інсценізацію про життя та шлях свщмч. Йосафата Кунцевича. А опісля цього діти та молодь співали пісні, вшановуючи пам’ять священномученика.

На завершення свого візиту Єпископ-помічник зустрівся із батьками із якими поділився власним духовним досвідом, розповідаючи про своє життя та покликання.

Фото – Віталій Лисівський

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ