Спеціалісти «Клініки святого Луки» продовжують переймати європейський досвід колег у галузі реабілітації

У рамках проєкту «Health care for safety and rehabilitation» 27/UCR/012832 команда фізичних терапевтів, ерготерапевтів та лікарів фізичної й реабілітаційної медицини Лікувально-діагностичного центру «Клініка святого Луки» та медичного центру «Neuro Global» продовжують вивчати та впроваджувати сучасні підходи до реабілітації, переймаючи досвід від італійських колег з клініки IRCCS Ospedale Sacro Cuore don Calabria, що у Неграрі (Італія).

Дану ініціативу Івано-Франківська Архієпархія втілює за фінансування Італійської Агенції з питань Співробітництва в галузі Розвитку (AICS) у співпраці з італійськими організаціями Focsiv, Missione Calcutta, FAV.

Як розповідають на сторінці Клініки, одним із таких методів є когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) із застосуванням апарату Rechacom.

Що таке когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) та як працює Rechacom?

КПТ — це науково обґрунтована методика психотерапії, яка допомагає змінити негативні моделі мислення та поведінки пацієнта. Вона часто застосовується при лікуванні депресії, тривожних розладів, посттравматичних стресових розладів та інших порушень психічного здоров’я.

Апарат Rechacom доповнює цю терапію, використовуючи сучасні технології для стимуляції когнітивних функцій пацієнта. Завдяки спеціальним програмам, пристрій допомагає тренувати пам’ять, увагу, концентрацію, що є особливо корисним під час реабілітації після травм головного мозку або інсультів. Це інноваційне поєднання допомагає пацієнтам швидше відновлюватися, адаптуватися до щоденних навантажень та покращувати якість життя.

Коли використовується КПТ з Rechacom?

 — Для покращення когнітивних функцій після травм

 — Під час лікування тривожних і депресивних розладів

 — Для підтримки емоційної стабільності та зниження стресу

 — У комплексній реабілітації після інсультів та інших неврологічних порушень

Цей підхід є ефективним для пацієнтів різного віку і стану, сприяє їхній активній участі у процесі реабілітації та відновлення.

Пригадуємо, що проєкт «Health care for safety and rehabilitation» 27/UCR/012832 є частиною ініціативи, загальною вартістю 46,5 мільйонів євро, що фінансується Італійським агентством з питань Співробітництва в галузі Розвитку AICS та охоплює понад 900 000 людей, які постраждали від кризи в Україні.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ