

Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.
«Барбареум» заснувала імператриця Марія Терезія 7 жовтня 1775 року для формації священників східних католицьких єпархій в Австро-Угорській імперії. Цей заклад став материнською інституцією для багатьох семінарій у сучасних Україні, Угорщині, Словаччині, Румунії та Хорватії.
У заходах із нагоди 250-річчя «Барбареуму» беруть участь також єпископи, зокрема владика Богдан Данило, єпископ Пармської єпархії святого Йосафата УГКЦ, владика Мілан Стіпіч, єпископ Крижевецької єпархії (Хорватія), та владика Віргіл Берцеа, єпископ Орадейської єпархії (Румунія).
Напередодні, 17–20 травня, як ми інформували, у приміщенні семінарії відбулася річна зустріч Патріаршої комісії у справах духовенства УГКЦ під головуванням владики Богдана Данила, її голови, задля осмислення викликів формації та виховання семінаристів у сучасних умовах. Учасників заходу у Відні гостинно приймав кардинал-емерит Христоф Шенборн.
20 травня в церкві Святої Варвари відбулася вечірня, яку очолив владика Богдан Данило. На Богослужінні був присутній також кардинал Христоф Шенборн, ординарій для греко-католиків в Австрії.
Отці ректори українських семінарій на знак вдячності за запрошення подарували архиєпископу Відня Христофові Шенборну фотографію «Барбареуму» з гербами всіх семінарій УГКЦ в Україні та підписами ректорів.
21 травня розпочалася наукова частина, присвячена історії Греко-Католицької Церкви в Австро-Угорській імперії за часів Марії Терезії, а також ролі «Барбареуму» в освіті греко-католицького духовенства в різних країнах.
Відтак представники словацької, хорватської, угорської та румунської семінарій виголосили доповіді. Українську традицію представляв ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа о. Ігор Бойко.
На завершення першого дня конференції у соборі Святого Стефана відбулася Божественна Літургія візантійського обряду, яку очолив владика Мілан Стіпіч.
Останній день відзначення ювілею «Барбареуму» розпочався зі спільної молитви в соборі Святого Стефана. Відтак була проведена дискусійна панель на тему «Майбутнє спільної ідентичності Греко-Католицьких Церков у Європі». Учасники міркували про формацію священників у світлі «Барбареуму» та про важливість «Барбареуму» у творенні спільної ідентичності сьогодення.
На завершення була запланована зустріч греко-католицьких єпископів Східної Європи, що відбудеться у вересні 2025 року, як друга частина святкування 250-річчя «Барбареуму».
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ