Сьогодні минає восьма річниця смерті Владики Софрона Мудрого

Сьогодні, 31 жовтня, минає восьма річниця смерті Владики Софрона Мудрого, який з 1997 по 2005 р. провадив Івано-Франківською Єпархією УГКЦ. Основними рисами вдачі Владики Софрона Мудрого були оптимізм і ствердна життєва позиція. Саме це ставлення до себе й оточуючих, мабуть, і допомогло владиці сягнути поважного віку (Владика упокоївся на 91-у році життя).

Десятиліття, складні у політичному, емоційному, релігійному аспектах, владика переніс стійко і цілеспрямовано — навчаючись і розвиваючи справу василіянського чину у світі. І, через 40 років, досягши величезного духовного авторитету, повернувся в Україну.

Софрон Мудрий — людина унікального розуму, людина, ведучий католицького «Радіо Ватикан», багатолітній правлячий Єпрах Івано-Франківської Єпархії УГКЦ, наставник та викладач Духовної семінарії та Теологічної Академії.

В цей день закликаємо вірних Івано-Франківської Архієпархії до молитви за нашого Владику Софрона.

Довідка

Владика Софрон Мудрий сорок років пропрацював в Українській службі Радіо Ватикану і 30 років був ректором Української папської колегії святого Йосафата у Римі.

Народився 27 листопада 1923 року в м. Золочеві, де й здобув початкову та середню освіту. У часи війни Софрон (Степан) Мудрий опинився в Німеччині, а згодом емігрував до США і вступив до монастиря Отців Василіян.

Працюючи на Радіо Ватикану, виступав зі щонедільними радіопроповідями, які підтримували віруючих людей в тодішній радянській Україні.

На 71-му році життя Софрон Мудрий повернувся в Україну, де очолив Івано-Франківський духовний інститут.

З 1997 до 2005 року був правлячим архієреєм Івано-Франківської єпархії Української Греко-Католицької  церкви.

За час правління Івано-Франківською єпархією Владика працював над її розбудовою. Розбудував Івано-Франківський Теологічно-Катехитичний Духовний Інститут (тепер Академія Йоана Золотоустого) і вивів його у число найкращих духовних навчальних закладів, добився повернення будинку під консисторію, розбудував єпископську резиденцію. Всього за час свого єпископства рукоположив понад 130 священиків. Преосвященний Владика написав багато праць, випустив українською мовою понад 150 релігійних фонокасет, грамплатівок, відеофільмів.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ