Розпочалася навчальна програма для християнських лідерів та мирян Івано-Франківської Митрополії УГКЦ

У п’ятницю, 24 лютого, у приміщенні Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата розпочався перший блок навчальної програми «Зміцнення мирянського служіння на парафіях та сприяння християнським цінностям» для християнських лідерів та мирян Івано-Франківської Митрополії. Захід проводять за ініціативою Комісії УГКЦ у справах родини і мирян та за підтримки Комісії у справах родини і мирян Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Перший блок програми розпочався зі спільної молитви, яку провів      о. Юрій Прилепський, голова Комісії у справах родини і мирян Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.
Далі з вітальним словом та вступної лекцію виступив доктор Юрій Підлісний, Голова Комісії УГКЦ в справах мирян і сім’ї, завідуючий кафедри політичних наук УКУ.

На лекції пан Юрій окреслив основні завдання тренінгу, зачепив проблематику певних ідей сучасного суспільства й обговорив зі слухачами шляхи їх вирішення.

Після цього учасники проекту мали змогу познайомитися та поділитися очікуваннями.

Під час перерви доктор Юрій Підлісний поділився ідеєю виникнення таких тренінгів і їх основними завданнями:

«Ідея створення тренінгів виникла ще до початку повномасштабного вторгнення. Ми хочемо навчити вірних нашої Церкви тому, як бути цілісною особою і не піддаватися шкідливому впливу деяких сучасних тенденцій. Хочемо показати, що можна бути громадянином світської держави і водночас релігійною особою, яка може відстоювати християнські цінності. Основний акцент робимо на «секулярності», у правильному її сенсі. Ми вчимо тому, що релігійність не мусить бути обмежена й тому, що ми можемо вимагати змін у суспільстві на рівні з іншими, якщо того потребуємо».

Зокрема, Голова Комісії у справах родини і мирян УГКЦ дав відповідь на запитання про те, як долучатися молодь до Церкви й подібних тренінгів:

«Завжди має бути приклад. Якщо молодь не побачить прикладу, який їх запалить, то жодні аргументи чи словесні заклики не допоможуть. Молодь йде до того, що важливе й вимагає її участі — бачимо, як молодь йде до війська чи приєднується до волонтерства. Бо бачать, що там вони потрібні, мають приклад і отримують результат».

Згодом розпочалася перша лекція на тему «Гідність людини і спільне благо».

Перший блок навчальної програми триватиме з 24 по 26 лютого. Окрім лекцій у блоці передбачені дискусії, презентації, спільні перегляди фільмів і їх аналіз та практична частина.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ