Про це зазначає інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології.
У межах ініціативи, за підтримки та координації архієпархіальних, єпархіальних та екзархальних референтів Бюро УГКЦ з питань екології, у всіх архієпархіях, єпархіях та екзархатах УГКЦ в Україні, будуть висаджені парафіяльні «Сади перемоги».
«Запрошуємо долучатися до ініціативи душпастирів, вірян й усіх небайдужих», — заохочують екологи.
Між учасниками акції буде розіграно сертифікат на посадку 50 плодових дерев навесні 2025 року.
Умови участі в розіграші сертифікату «Сад перемоги»:
— поширити прес-анонс акції на своїх сторінках в соцмережах та розмістити скриншот у коментарях під постом акції на сторінках Екобюро УГКЦ в соціальних мережах;
— висадити «Сад перемоги» (не менше 10 саджанців плодових дерев) і зробити допис у соцмережах про участь в акції з хештегом #СадиПеремоги та розмістити скриншот допису в коментарях під постом акції на сторінках Екобюро УГКЦ в соціальних мережах не пізніше 4 листопада, вказавши геолокацію закладеного саду.
Розіграш сертифікату «Сад перемоги» відбудеться 6 листопада 2024 року (Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів) за допомогою генератора випадкових чисел.
Довідково:
Акція «Посади дерево миру» стартувала в Україні з ініціативи Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви у 2016 році й була підтримана Мінприроди України.
Згодом до акції також приєдналися національні природні парки та заповідники, місцеві органи влади та представники різних церков і релігій, завдяки чому було висаджено сотні тисяч плодових та декоративних дерев.
Ініціатива Сади Перемоги (Victory gardens) початково зародилась у Сполучених Штатах, Великобританії, Канаді, Австралії та Німеччині під час Першої та Другої світових воєн, коли на приватних та громадських територіях масово висаджувались фруктові сади.
Крім непрямої допомоги військовим, такі сади також розглядались як засіб для покращення морального духу громадян, оскільки садівники мали змогу інвестувати в життя й добробут і отримувати винагороду у вигляді врожаю. «Сади перемоги» були частиною забезпечення тилу («домашнього фронту») цих країн, свідченням стійкості, віри й надії на остаточну перемогу.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ