Реколекційний центр «Підлюте»

На теренах Рожнятівщини, неподалік села Осмолода, в урочищі Підлюте, знаходиться пам’ятка історії та архітектури, духовна колиска Української Греко-Католицької Церкви, відома як «Кедрові палати» Андрея Шептицького.

Підлюте – це навіть не село, а урочище, розташоване на вузькій смузі між річкою Лімницею – найчистішою річкою в Європі, та горою Лютою. Звідси і назва урочища, що знаходиться під горою – Підлюте.

Митрополича резиденція збудована на початку XX ст. поруч із цілющими сірководневими джерелами. Як стверджують місцеві краєзнавці, на той час резиденція вважалася одним із кращих курортів в Європі.

Тепер це багатофункціональний комплекс Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Він чудово підходить для проведення реколекцій, духовного оновлення та реабілітації.

КОМПЛЕКС ВКЛЮЧАЄ В СЕБЕ:

  • «Кедрові палати»
  • Катехитичний будинок
  • Їдальня
  • Альтанка
  • Житловий будинок
  • Церква
  • Грот
  • Джерела, озерце та річка

Комплекс є осередком духовного зростання та зближення з природою, де є ідеальні умови для оздоровлення й гармонійного відпочинку.

Останніми роками в Підлютому регулярно відбувалися «Веселі канікули з Богом», де протягом літа відпочивали близько тисячі дітей, проводилися щорічні реколекції для духовенства тощо.

Від початку повномасштабного вторгнення російського агресора на мирну українську землю Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ стала надійним прихистком для вимушено переселених осіб.

Мальовниче місце – урочище «Підлюте» вже близько двох років служить домівкою для переселенців з різних куточків України. Станом на сьогодні близько 40 людей, які втратили власні домівки або ж їхні будинки знаходяться на тимчасово окупованій території, проживають у рекреаційному комплексі, а саме в катехитичному будинку.

Адміністратор катехитичного центру о. Василь Філіпович за допомогою Божого Слова, молитви й Таїнства Сповіді намагається підтримати людей, які, ймовірно, переживають найскладніший період у їхньому житті.

Окрім того, люди, які тимчасово мешкають у Підлютому, стараюся у різний спосіб підтримувати благодійні ініціативи. Вони плетуть вервиці, які передають на фронт для наших воїнів Збройних Сил України.

З надією та поглядом у завтрашній день, після перемоги України над ворогом, Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ планує використовувати реколекційно-катехитичний центр «Підлюте» з метою проходження реабілітації наших Захисників чи інших людей, які зазнали психологічних чи фізичних ран завданих війною, роблячи все для того, щоб урочище стало місцем лікування та зцілення ран, дитячих літніх таборів, семінарів, центром, де щорічно проводитимуться реколекції для священників та вірних УГКЦ.

Також віримо, що рекреаційний центр «Підлюте» стане приємним місцем відпочинку та духовної віднови для всіх охочих.

Адреса: урочище Підлюте, село Осмолода Перегінської ОТГ Калуського району Івано-Франківської області, 77672.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ