«Разом з Україною»: у рамках проєкту передали допомогу для паліативного відділення у смт Лисець

Сьогодні, 1 лютого, вже вдруге волонтери італійсько-українського проєкту «Разом з Україною» доставили гуманітарну допомогу у паліативне відділення Лисецької районної лікарні, яке знаходиться у смт Лисець Тисменицького району Івано-Франківської області.

Дана ініціатива фінансується італійською урядовою організацією AICS, за підтримки FOCSIV у співпраці з Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ та іншими благодійними організаціями.

У рамках проєкту паліативному відділенню було передано:

  • Підгузки для дорослих (розмір L) 1100 шт.
  • Підгузки для дорослих (розмір M) 900 шт.
  • Серветки вологі антибактеріальні 1000 шт.
  • Набір для прибирання 4 шт. (один комплект включає: рідке мило 1 шт., гель для чищення санвузлів 2 шт., миючий засіб 1 шт., комплект для прибирання совок+щітка 1 шт., миючий засіб для посуду 1 шт., порошок для прання 1 шт., рукавички універсальні 2 шт., відро для миття 1 шт., швабра 1 шт., відбілювач Білизна 1 шт.)  

Як розповідає завідувачка відділення Ірина Тарасівна, його відкриття відбулося у перший день 2023 року, а повністю функціонує воно від 26 січня цього ж року.

Дане приміщення може вмістити 33 ліжка, воно розраховане на внутрішньопереміщених паліативно хворих пацієнтів.

Ірина Тарасівна також зазначає, що 17 людей перебуває у них від перших днів повномасштабного вторгнення, і від того часу лікарня прийняла близько 500 переселенців.

«Наразі залишилися лише ті люди, хто потребує постійного догляду. Ті, які не можуть самостійно подбати про себе та свій побут. Пацієнтам нашого відділення потрібна постійна підтримка, бо їм важко самостійно навіть поїсти чи встати із ліжка. Маємо і тих, хто потребує постійного знеболення, бо страждає від невиліковної хвороби. Люди не мають ні сімʼї, ні будинку, ні грошей, аби самостійно себе забезпечувати», — розповідає пані Ірина.

Лікарня перебуває на повністю державному забезпеченні, а даний корпус оновлений за допомогою волонтерських організацій.

Нещодавно, незадовго до відкриття, для якісного обладнання корпусу у рамках італійсько-українського проєкту вдалося передати:

  • 4 мультиварки
  • 2 масляні радіатори
  • 42 ковдри

Дану допомогу прийняв в.о. генерального директора — Макота Зенон Володимирович. Він розповідав, що на місці, де зараз видніється нове та сучасне відділення, раніше була стара поліклініка, яка не функціонувала.

«Ми перші в області, хто взяв на себе таку ношу. І вже, мабуть, на 6-7 день війни, нам привезли 56 поранених, різного ступеня важкості. Ці люди були евакуйовані із пансіонатів та хоспісів, і потребували постійної підтримки та допомоги», — додав директор.

Однак, після тривалого перебування хворих у даному медичному закладі, було прийнято рішення про розприділення осіб в інші лікарні, геріатричні пансіонати та спеціальні відділення лікарень нашої області.

Як ми повідомляли вище, наразі у Лисецькій лікарні перебуває 17 внутрішньопереміщених осіб.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ