Психологи проєкту «Разом з Україною» продовжують підтримувати внутрішньо переміщених осіб

Понад 4 місяці психологи італійсько-українського проєкту «Разом з Україною» консультують та допомагають внутрішньо переміщеним особам, які опинилися у складних життєвих обставинах. Дана ініціатива фінансується італійською урядовою організацією AICS, за підтримки FOCSIV у співпраці з Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ та іншими благодійними організаціями.

Нещодавно фахівці побували у прихистку від Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, який знаходиться у селі Заріччя.

У цей день в шелтері провели заняття з арттерапії. Батьки випробували пісочну терапію із використанням природних матеріалів, а саме різноманітних круп. Малеча в цей час створювала власне “Дерево мрій”.

«Учасники арттерапевтичного заняття мали можливість доторкнутись до світу творчості засобами мистецтва, використовуючи метод пісочної терапії. На початку заняття учасники познайомились із піском, у спільній пісочниці з іншими учасниками, пограли ігри, створювали різноманітні візерунки на піску, а також вигадували завдання один для одних. Опісля вправ релаксації та візуалізації мали можливість вільно візуалізувати свій внутрішній сад з використанням манки, клею і круп», — розповідає психологиня проєкту – пані Валерія Легка.

«Така терапія піском та крупами має цілющу дію, дозволяє відчути себе більш розслаблено, вільно, спокійно, відволіктись від зайвих думок і турбот, розслабити тіло і розум. Батьки відгукувались про заняття добре, а також поділились, що після заняття відчули себе більш розслаблено і спокійно», — додає Валерія.

Як зазначають спеціалісти, згодом до батьків приєднались і діти, що зацікавились таким видом творчості. Адже перед цим, вони також мали своє заняття, у часі якого виконували вони створювали власне «Дерево мрій».

«Таке заняття мало на меті допомогти дітям створити власну формулу своїх побажань, повірити в себе, продумувати власне життя. Розвивати креативність, уяву, комунікабельність та увагу», — розповідає психологиня проєкту пані Уляна Чепіль.

Заняття проходило в ігровій формі. Спочатку діти ділилися з яким настроєм вони прийшли на заняття й оцінили внутрішню енергію за допомогою батарейки. Тоді малеча зображала свої мрії на аркушах паперу, де було зображене серце, а опісля вони об’єднали всі свої малюнки у велике дерево мрій.

На занятті використовувались рухливі ігри, де діти вчилися за допомогою гри «Саймон» бути уважнішими. На кінець заняття в колі діти поділилися своїми враження й оцінили свій заряд енергії за допомогою батарейки.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ