«Призначення Церкви — це проголошення Божого Слова», — Митрополит Володимир до активу парафій Лисецького протопресвітеріату

Доброю традицією стали формаційні зустрічі парафіяльного активу протопресвітеріатів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ з працівниками архієпархіальної курії. Щоб проаналізувати роботу та почерпнути щось нове для служіння, у четвер, 5 вересня, у каплиці Івано-Франківської семінарії ім. свщмч. Йосафата зібралися парохи, касири, братство і сестринство Лисецького протопресвітеріату.

Збори, які очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, традиційно розпочалися із молитви до Святого Духа. Відтак відбулося знайомство.

«Насамперед дякую всім вам за цю нашу спільну зустріч, на якій ми зможемо обговорити ту місію, яку здійснюємо у Церкві Христовій. Найголовніше призначення Церкви — це проголошення Божого Слова. Заохочую вас відкривати двері для нашої молоді й разом із нею жити згідно Божих Заповідей, а також старатися, щоб у наших парафіях це слово Боже було доступне для всіх: до найменших і до найстарших», — такими словами привітав присутніх Владика.

Опісля Архієрей зазначив, що наша молодь — це майбутнє України як держави, але й також майбутнє нашої Церкви. Якщо вона буде жити згідно з Божими Законами і мати в серці Господа, то в нашій Батьківщині буде менше несправедливості й зла.

«На Синоді Єпископів УГКЦ наші архієреї проголосували, щоб Церква спрямовувала десятину своїх коштів саме на молодь. Тому заохочую вас до активної праці з нашим майбутнім поколінням, вирушаючи у прощі, проводячи для них катехизації, християнські табори та багато іншого», — зауважив Митрополит Івано-Франківський.

Насамкінець Архієпископ закликав парафіяльні спільноти й всіх душпастирів матеріально і духовно підтримувати українських Захисників та Захисниць, які боронять нашу країну від агресора.

Відтак слово мав о. Степан Балагура, синкел у справах духовенства і священничих родин, який розповів присутнім про те, як функціонують різні Архієпархіальні структури, та заохотив їх до тісної співпраці.

«Протягом цього року ми маємо формаційні зустрічі з деканатами Архієпархії. Сьогодні ми готові поділитися з вами знаннями й методологією, як вирішувати ті чи інші проблеми у парафіях, а також розповісти про те, як втілити в реальність ініціативи, що зародилися у ваших спільнотах».

Опісля про економічно-господарські питання говорив о. Віталій Максимів, синкел у парафіяльно-економічних справах та соціального підприємництва. Священнослужитель наголосив на необхідності свідчення добрих справ, які здійснюють парафії. Душпастир запропонував здійснювати структуризацію та звітність задля прозорості ініціатив.

Також о. Віталій Максимів пригадав про пільгові послуги для вразливих верств населення, які надає Лікувально-діагностичний центр «Клініка святого Луки». Відтак основними аспектами бухгалтерського обліку з присутніми поділилася п. Наталя Філіппова.  

Наступним спікером став о. Віталій Козінчук, заступник голови комісії сакрального мистецтва Архієпархії. Особливу увагу душпастир приділив різновидам ікон та розміщенню їх у храмі, поєднанню мистецьких стилів, а також розповів про літургійну й богословську функцію іконопису.

«Храм передбачає певну духовну концентрацію. Якщо ж ікони та їх розміщення не відповідають певним канонам, то ми не можемо досягнути її сповна. Стараймося уникати ікон, які не відповідають духу Візантійської традиції, формуймо нашу храмову естетику відповідно до нього. Здавна неписемні люди могли збагнути Христа лише через мальовані ікони, тому іконостас у храмі є дуже важливим. Часто через нього людина сповна пізнає нашого Спасителя та історію Його благодаті», — мовив священнослужитель.

Головний юрист Архієпархії о. Іван Смішко, у свою чергу, проговорив основні юридичні питання, з якими часто зустрічаються у парафіях та ознайомив представників протопресвітеріату із Недержавним пенсійним фондом «Покрова».

Про творення «живої» спільноти через основні напрямки служіння — євангелізацію та катехизацію оповів о. Василь Качмарський, голова Катехитичної комісії Архієпархії.

Насамкінець до братства й сестринства звернулися журналістки Департаменту інформації Архієпархії Христина Гаманюк і Марія Іванців. Вони акцентували на необхідності якісного ведення парафіяльних соціальних мереж задля поширення добрих новин та залучення більшої кількості людей до Церкви.

Завершилась формаційна зустріч спільною молитвою.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ