На храмовому подвір’ї Владику Миколу вітала парафіяльна молодь, вірні святині, запрошені гості та чисельно зібрані священнослужителі.
Опісля розпочалась Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Єпископ-помічник у співслужінні пароха храму о. Олександра Кубіка, протопресвітера Більшівцівського о. Миколи Цимбалістого та душпастирів однойменного протопресвітеріату.
У часі богослужіння Владика Микола виголосив проповідь, у якій роздумував над значенням заповіді, яку залишив Ісус Христос у Євангелії, що звучить як виклик для кожного з нас: «Будьте милосердні, як і Отець ваш милосердний» (Лк. 6, 36).
«Згадана фраза подає найвищий мотив, чому ми повинні ставити іншого в центр уваги й наших діл — бо так чинить і таким є наш Отець. Важливо пам’ятати, що Господь є таким милосердним саме до нас. Хоч нерідко ми є злі й невдячні, та Він завжди і повсякчас виявляє нам свою доброту та милосердя. Усвідомлюючи ці великі дари Бога супроти нас, нещасних грішників, чи не повинні й ми бути милосердними та добрими супроти інших?», — мовив Архієрей.
Відтак проповідник розповів про недосяжність та важливість цієї заповіді:
«Це великий, можна сказати, недосяжний ідеал. Бо й справді, хто з нас може сказати про себе: “Я сьогодні був милосердним, як Отець небесний”? Ви, можливо, навіть посміхнетеся з цієї фрази, аж надто недоречною та претензійною вона виглядає у застосуванні до кожного із нас. А втім, Ісус закликає виразно, ба навіть заповідає, наказує: “Будьте милосердні, як Отець ваш милосердний”».
А згодом додав: «На щастя, Господь дає нам не лише силу для того, щоб бути милосердними, але й дарує для цього час. Наша земля, спільноти й родини, усе наше суспільство, так сильно потребують милосердя, співчуття, уваги чи простої людської доброзичливості! Чи ми не могли б старатися кожного дня бодай у чомусь, бодай трохи, бодай в стосунку до найближчих людей ставати милосерднішими, співчутливішими та добрішими? Як сильно змінився б світ навколо нас у таких умовах».
Владика Микола наголосив, що Божий світ, в якому панують милосердя й любов, за яким ми всі так тужимо, не є від нас далеко. Ми в ньому живемо, він проникає наш людський, грішний світ. За його словами, відчуваємо близькість цього світу тоді, коли усвідомлюємо, досвідчуємо Божу доброту і милосердя щодо нас та тоді, коли отримуємо від наших ближніх безкорисливу доброту, прихильність чи любов.
«Щоб змінився світ навколо нас не треба великих соціальних потрясінь, не треба доводити людей до революцій на майдані — потрібно здійснити революцію у власному серці, кожен на своєму місці. Цього нас вчить сьогоднішнє Євангеліє. Цього очікує від нас Христос», — наголосив Єпископ.
На завершення моління Владика Микола подякував духовенству та вірним за спільну молитву й привітав парафіяльну громаду з 90-літнім ювілеєм храму. В цьому часі Архієрей нагородив Митрополичими грамотами всіх, хто спричиняється до соціального служіння парафії.
Опісля у святині лунав духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний», а Владика Микола уділив присутнім своє архієрейське благословення.
На завершення відбулось освячення води та благословення нею вірних.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ