Поставлені на служіння: на парафії Різдва Пресвятої Богородиці відбулися дияконські свячення

У суботу, 15 липня, у свято положення чесної ризи Пресвятої Владичиці нашої Богородиці у Влахерні, на парафії Різдва Пресвятої Богородиці, що у м. Івано-Франківськ, відбулися дияконські свячення, які шістьом піддияконам уділив Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

На моління прибули парафіяни храму, духовенство, брати-семінаристи та родичі новопоставлених дияконів.

Архієрейську Божественну Літургію очолив Владика Микола Семенишин, а співслужили йому душпастирі святині, священники Івано-Франківської Архієпархії та запрошене духовенство.

Під час Літургії Архієрей звернувся із проповіддю до всіх присутніх у храмі:

«Ми, як учні Христові, хочемо чогось вчитися. А сьогодні ми можемо навчатися з оповіді євангелиста Луки про подію, коли Ісус був запрошений і прийнятий у двох сестер – Марти і Марії».

Служіння буде добрим тоді, коли спочатку буде слухання

«Сьогодні дві сестри хочуть навчити нас, яке має бути наше ставлення до Бога? Чи потрібно тільки служити, багато працювати, чи навпаки, протилежно закритися в монастирі, чи в церкві, чи вдома, і молитися лише? Є важливе як одне, так і друге. Але сьогодні Ісус наголошує, що служіння буде добрим тоді, коли спочатку буде слухання», – зауважив Єпископ-помічник.

Далі Архієрей закликав застановитися чи можемо ми виконувати Божу волю у нашому щоденному житті, коли ми не слухаємо Господа? «Ні, не можемо», – відповів Владика.

«Щоб виконати Божу волю, спочатку її треба пізнати. Пізнаємо її у кілька способів. Один із них – читання, розважання і слухання Божого слова», – зазначив проповідник.

Якого служіння потребує Господь?

«За якусь коротку мить шість піддияконів отримають перший ступінь священства – дияконат. Дияконія – це служіння. Як важливо, щоб ви щодня слухали голос Божий і пізнавали, що Господь буде від вас потребувати на щодень».

Мати Тереза – приклад слухання Христа

Далі Владика пригадав про невтомне служіння Мати Терези з Калькутти. За його словами, вночі Мати Тереза, поки інші сестри-монахині вже спали, слухала Бога, перебуваючи перед Євхаристійним Ісусом.

«Наступного дня вона знала, якого служіння Господь очікує від неї», – додав проповідник.

Будьмо добрими учнями Ісуса

«Тому так важливо за прикладом сестри Марії щодня сидіти у стіп й слухати, що Ісус говорить, і тільки пізніше можемо виконувати своє служіння. Просімо нашого Господа насамперед бажання Його слухати. Світ так мчить, летить, що нам не вистачає часу щось робити. Попри це, шукаймо кілька хвилин, щоби слухати Бога. Будьмо добрими учнями Ісуса», – завершив свою проповідь Архієрей.

Урочистим моментом Літургії стали дияконські свячення шістьох піддияконів — випускників Івано-Франківської духовної семінарії, яким Владика Микола уділив святу Тайну Священства у ступені диякона. Чин поставлення дияконів традиційно звершився у часі Служби Божої, після освячення Євхаристійних Дарів.

Після Літургії у храмі лунало традиційне Многоліття. Згодом особливі слова вітань Владика Микола висловив Митрополиту Володимиру, який у цей день молитовно відзначає 20-річчя своєї Архієрейської хіротонії:

«Нехай Господь і надалі провадить нашого пастиря, дає йому сили Духа Святого, мудрості, кріпості, терпеливості, усіх необхідних ласк, щоб він якнайкраще провадив усіх нас до Бога, до Царства Небесного».

Відтак Владика звернувся із привітаннями та побажаннями до нововисвячених дияконів – Назарія, Святослава, Івана, Василя, Юрія та Василя, закликавши їх бути добрими служителями у винограднику Христовому.

Окрім того, Єпископ-помічник подякував рідним новопоставлених дияконів, які піклувалися про них, та заохотив підтримувати їх впродовж їхнього служіння.

Насамкінець від імені всіх новопоставлених служителів нашої Церкви диякон Юрій висловив подяку Богу за дар життя, за дар покликання. Завдячив семінарійній спільноті, яка допомагала дияконам формуватися, родичам, а також Владиці Миколі за уділення свячень.

Фото — Олекса Бутчак

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ