Звернення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина на М’ясопусну неділю

Слава Ісусу Христу!

Всесвітліші та всечесні отці!

Дорогі брати і сестри у Христі!

«Зроби нас гідними, Господи, служити тим людям, які по всьому світу вмирають від бідності й голоду. Дай їм нашими руками сьогодні хліб їхній щоденний, а через наше розуміння й любов дай їм радість і спокій»

Свята Мати Тереза

Відповідно до рішення Синоду Єпископів УГКЦ, М’ясопусну неділю проголошено Днем соціального служіння та благодійності, а дні між неділею про Блудного сина та М’ясопусною — соціальними днями, закликаючи в такий спосіб усіх вірних подбати про тих, хто потребує допомоги.

Сьогодні, як ніколи, нашому ближньому, чи він близько і перебуває у страху та відчаї, чи він приїхав здалеку, втікаючи від куль та ракет, потрібна наша з вами допомога. Гинуть мирні люди, а мужні Захисники віддають життя, щоби над нашими головами майорів синьо-жовтий стяг свободи, волі й незламності. Вже минуло два роки від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, однак агресор з ненавистю шматує нашу Батьківщину впродовж багатьох століть. За ці роки ми поховали тисячі військових та цивільних осіб, мільйони людей змушені були залишити свої домівки, сотні міст та сіл вщент зруйновані, багато людських доль та планів — безповоротно зламані.

У цей час допомогти потребуючим, голодним, спраглим, переляканим, хворим — це вияв нашої людяності й щирості, підтримки та співпереживання. Не закриваймося у своєму комфорті, не думаймо, що горе й розруха не можуть прийти до нашої хати. Натомість вставаймо, допомагаймо, вболіваймо та молімося за кожну людину, яка цього потребує.

Тому звертаюся до Вас з проханням проявити солідарність із тими, кого суспільство забуло чи відкинуло, хто сьогодні найбільше потребує нашої дієвої підтримки й солідарності.

У М’ясопусну неділю просимо провести збірки пожертв, які будуть спрямовані на Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Особисте служіння кожного з нас та пожертви, які зроблені від щирого серця, навіть коли вони не є великими, допоможуть нам спільно підтримати людей, що опинилися у важких реаліях сьогодення.

Любімо одне одного так, як Бог полюбив нас!

З архієрейським благоловенням,

† ВОЛОДИМИР ВІЙТИШИН

Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ