В Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ завершився італійсько-український проєкт «Разом з Україною» [ВІДЕО]

Нещодавно при Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ завершився італійсько-український благодійний проєкт «Разом з Україною», який тривав із січня по травень 2023 року.

Проєкт фінансувався Італійським агентством з розвитку співробітництва (AICS) та був багатогалузевою програмою першої надзвичайної підтримки, метою якого була допомога для 15-ти тисяч людей у 3-х регіонах України протягом 6-ти місяців.

Благодійна ініціатива охоплювала 3 регіони України завдяки трьом місцевим партнерам: в Івано-Франківську це — Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ, у Чернівцях — благодійна організація «Добрі люди Буковини», в Одесі та Миколаєві – Caritas SPESS Одеса.

Проєкт розпочав роботу в місяці жовтні, і вже в грудні з настанням холодів було роздано близько 800  ковдр, наборів рушників, постільної білизни, електро обігрівачів, чайників та  теплого одягу.

«Коли ми розпочинали роботу над проєктом, то був непростий час: відбувалось постійне вимкнення світла, що значно ускладнювало роботу над проєктом. Загалом команда проєкту, яка була задіяна у трьох областях, налічувала близько 30-ти людей. Я дуже задоволена результатами, які ми досягли», — розповідає керівниця благодійного проєкту «Разом з Україною» п. Анна Бертазоллі.

Всього було сформовано та роздано 11 000 продуктових наборів та пакунків із засобами особистої гігієни, відбувалася безперервна підтримка близько 6 000 людей протягом 6 місяців.

Крім того, завдяки проєкту, відбувалося приготування гарячої їжі для внутрішньо переміщених осіб, які проживають у чотирьох центрах, якими опікується Івано-Франківська Архієпархія, в них мешкає близько 180-ти осіб. Окрім того, була надана підтримка чотирьом сиротинцям, трьом паліативним центрам, психіатричній лікарні та 7-ом центрам, де проживають люди, які постраждали від війни.

В Івано-Франківську базові медичні огляди отримали 540 осіб, серед них жінки, діти, люди похилого віку та інваліди, які не мали б доступу до профілактики та лікування. Також всі бенефіціари отримали набори ліків.

Звертаючись із подякою до італійських партнерів, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин мовив: «Це був великий і комплексний проєкт. Завдяки йому ми разом змогли допомогти тисячам людей, які тікаючи від війни, знайшли притулок в Івано-Франківську та всій області. Тож хотів би щиро подякувати нашим італійським партнерам, всім волонтерам за працю над даним проєктом. З вашою поміччю ми змогли підтримати людей, життя яких зруйнувала ця жорстока й кровопролитна війна».

Пані Анна також зазначила, що через рік після початку вторгнення, на жаль, спостерігається послаблення гуманітарної допомоги в той час, коли потреби все ще високі, перш за все для внутрішньо переміщених осіб, які не мають можливості повернутися додому, і чиї ресурси обмежені та зменшуються з кожним днем.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ