«Під покровом святого Пантелеймона»: в Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ відбувся культурно-благодійний захід

У четвер, 8 червня, у приміщенні Івано-Франківської духовної семінарії відбувся культурно-благодійний захід «Під покровом святого Пантелеймона». У його часі було оголошено підсумки обласного відбору претендентів на відзнаку за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» 2022-2023 років. Всі присутні також віддали шану Захисникам, які загинули у часі жорстокої боротьби українського народу, зокрема бойовим медикам.

Організаторами заходу стала Регіональна рада Івано-Франківської області за участю представників Поважної ради Відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона», Івано-Франківської обласної влади, галузевої Профспілки, представників медичних закладів Прикарпаття, а також духовенства Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та ПЦУ.

Розпочався захід із молебню до Найсвятішого Серця Ісуса, який очолив о. Ярослав Рохман, голова Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, а співслужили йому медичні капелани Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та ПЦУ.

Відтак священники відслужили панахиду за всіма, хто загинув у жорстокій російсько-українській війні, зокрема за полеглими медиками. На моління були запрошені й рідні бойових медиків, які загинули у 2015-2023 роках.

Духовний захід продовжився відзначенням медичних працівників. Організаторами конкурсу було оголошено підсумки обласного відбору претендентів на Відзнаку за професіоналізм та милосердя «Орден святого Пантелеймона». В умовах повномасштабного вторгнення він присвоюється у двох номінаціях: для військових медиків і для цивільних медиків.

У цей день, у номінації «За самовіддане служіння українському народу, мужність і стійкість у боротьбі за здоров’я українців, за свободу та незалежність України у війні з російським агресором» (для військових медиків) висунуто кандидатуру Олександра Соколюка – директора КНП «Яремчанська центральна міська лікарня», капітана медичної служби з позивним «Сокіл», учасника АТО у 2015-2016 рр., а з лютого 2022 року – командира евакуаційної групи 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр». Нагороду Олександра вручили дружині, оскільки на цю мить бойовий медик знаходиться на передовій, де рятує життя наших Захисників.

У номінації «За самовіддане служіння українському народу, мужність і стійкість у боротьбі за здоров’я українців, за свободу та незалежність України у війні з російським агресором» (для цивільних медиків) висунуто кандидатуру Світлани Вінтоняк, яка є лікарем акушер-гінекологом у КНП «Міський клінічний перинатальний центр Івано-Франківської міської ради», головою первинної профспілкової організації центру, а також волонтеркою.

Опісля вручення нагород всі присутні згадали кожного медичного працівника Прикарпаття, який віддав своє життя за волю та незалежність Батьківщини.

Відтак слово мав о. Ярослав Рохман: «Доволі тяжко є говорити, побачивши обличчя наших мужніх медичних працівників, яких уже немає поруч із нами. Одного разу я собі роздумував, що ці люди – це наші Герої, це ті, кого ми хочемо наслідувати, це ті, за ким ми хочемо йти. Для нас дуже важливо, щоб ці люди були найкращими. Бо десь Боже провидіння обирає тих, хто є найкращими, тих, хто має чесноти. Ми маємо дуже багато Героїв, таких великих мужів, славних синів і доньок нашої Батьківщини – України. Однак, погодьтеся, ми не знаємо багатьох із них. До прикладу, Богдана Хмельницького, чи інших славних воїнів, ми не знаємо їх особисто, ми знаємо їхні подвиги, однак не знаємо їх чеснот. Натомість цих людей, яких ми згадували у наших молитвах, багато хто з вас знав особисто, ми знали, як вони спілкуються та риси їхнього характеру, і ми хочемо наслідувати їх».

«Сьогодні нам дуже важливо сказати щирі слова вдячності батькам, які виховали справжніх Героїв. Дружинам, чоловікам, родичам, які постійно підтримували їх, а нині переживають біль втрати. Сьогодні є дуже важливо, щоб кожен із нас усвідомив, що поруч з нами є ангели, які постійно перебувають на молитовній сторожі», — мовив о. Ярослав.

На завершення культурно-благодійного заходу для всіх присутніх виступив вокальний квартет «ADORO», який подарував учасникам кілька духовних пісень.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ