Парафіяни Східного протопресвітеріату провели велику Хресну дорогу

З благословення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина, у неділю, 26 березня, на території Східного протопресвітеріату Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ відбулася Хресна дорога.

У ній взяли участь парафіяни храмів Св. влкмч. Юрія Побідоносця, що у с. Угорники, Всіх Святих Українського Народу м. Івано-Франківськ, Св. мч. Микити, що у с. Микитинці та парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці села Підлужжя, а також представники влади та духовенства.

Як зазначає о. Ярослав Рохман, голова Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та сотрудник парафії Всіх Святих Українського Народу, така Хресна дорога останній раз відбувалася ще перед пандемією COVID-19. Три роки, через постійні виклики часу, моління у такому форматі не проходило.

Хресна хода розпочалася на парафії Всіх Святих Українського Народу, що у місті Івано-Франківськ. У цьому місці отець Василь Чорній, парох храму, виголосив вступну науку та розважання над першою стацією Хресної дороги.

«Це моління запам’ятається тим, що розпочали ми його при теплій, сонячній погоді. Пізніше падав легенький дощ, потім — злива, а завершилася Хресна дорога рясним снігом. Для нас це буде пам’ятна Хресна хода, бо у її часі ми також пройшли невеликі випробування, які змусили нас роздумати нас стражданнями Ісуса Христа», — розповів о. Ярослав Рохман.

«Сьогодні ми завдячуємо Воїнам за можливість молитися. Бо саме вони дали відповідь на поклик Ісуса Христа, і сьогодні захищають Україну, наражаючи себе на небезпеку, віддаючи своє життя, як найбільшу любов. “Немає більшої любові за ту, коли хто душу свою кладе за друзів своїх (Ів. 15:13)”», — мовив о. Ярослав.

У часі моління, у 13-ій стації Хресної дороги, о. Ярослав П’яста наголосив на тому, що Пресвята Богородиця взяла на свої руки мертве тіло свого Сина. Так само й сьогодні багато матерів прийняли мертве тіло свого сина, який віддав своє життя за нашу Батьківщину. Саме тому ми маємо обов’язок молитися за матерів та підтримувати їх своїми вчинками.

На завершення Хресної ходи, у храмі Юрія Побідоносця було освячено нові ікони святого Йосифа Обручника та Матері Божої Неустанної Помочі, і встановлено, що у цьому храмі кожного першого четвер місяця будуть відбуватися нічні чування, у часі яких вірні молитимуться за настання якнайшвидшої перемоги для нашої Батьківщини.

Фото: міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ