Кароль Юзеф Войтила народився 18 травня 1920 року в польському місті Вадовіце, що біля Кракова. У 8 років хлопчик став напівсиротою — померла його мама. За чотири роки втратив старшого брата, а в 1941 році з життя пішов батько. Згодом сам Іван Павло II скаже про це: «у 20 років я вже втратив всіх, кого любив».
Мрія юності майбутнього Папи — стати актором. Він захоплювався театром та пробував себе у драматичних гуртках, а будучи семінаристом, став одним з ініціаторів підпільного «Театру Рапсодії».
Святий Іван Павло II став першим Папою Римським не італійського, а слов’янського походження.
Став першим Папою, який відвідав Білий дім під час своєї поїздки до США, де зустрівся з тогочасним президентом Джиммі Картером.
Став першим понтифіком, який 11 грудня 1983 року відвідав лютеранську церкву.
Саме Папа Іван Павло II, у своїй любові до молоді, ввів традицію Світових Днів Молоді, які з 1984 р. кожні 3 роки збирають мільйони молодих людей.
У квітні 1986 року вперше з апостольських часів переступив поріг синагоги, а через багато років, у 2000, відвідав Єрусалим та молився біля Стіни плачу, святині іудаїзму.
Святіший Отець став першим Папою, що відвідав православну країну (поїздка до Румунії у травні 1999 року).
Здійснив перший серед своїх попередників візит у Грецію з 1054 року, коли християнська церква розкололася на католиків та православних.
Іван Павло II — перший Папа, що відвідав мечеть.
16 жовтня 2002 року, в Апостольському посланні Rosarium Virginis Mariae (Вервиця Діви Марії), включив нову частину до молитви на вервиці — світлі таємниці життя Христа від Його Хрещення в Йордані до Страстей.
Найважливіше, і те, що дозволяє нам, українцям, називати Івана Павла II «наш Папа» — став першим понтифіком, що здійснив візит в Україну.
Нижче невелика добірка фото із зустрічей Папи Івана Павла ІІ з відомими постатями:
Саме за понтифікату Папи Івана Павла II Українська Греко-Католицька Церква «заговорила про себе».
«Приїхавши до України, він називав себе паломником, тобто підкреслював, що цей візит не має якогось політичного підтексту — він хотів висловити свою пошану до християн України різних конфесій, до нашої історії, нашої культури. Але, з іншого боку, він чітко і ясно окреслив кордони нашої країни, він привітав українців, цитую — «від Сімферополя і Одеси до Харкова, від Донецька до Львова». Я би сьогодні сказав, що папа публічно визнав недоторканість кордонів Української держави. Він тоді окреслив ті кордони, за які ми сьогодні боремося ціною крові наших солдатів», — розповідає про візит Папи Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук.
Розуміючи ціну свободи святий Іван Павло II своїми вчинками та словами торкнувся душі кожного християнина, який мешкав на території України та змусив переусвідомити значимість вільного вибору та духовності.
Варто пригадати й те, що Папа Іван Павло ІІ мав зустріч з Михайлом Горбачовим, де вони домовилися про те, що наша Церква тепер може офіційно існувати після того, як вона була прихована від держави протягом багатьох років. Це сталося завдяки легалізації, яка відзначила кінець суворого контролю з боку влади. Це також символізувало крах Радянського Союзу як тоталітарної держави.
Папа Іван Павло ІІ відіграв важливу роль, боронячи права католиків в Радянському Союзі. Він був захисником вірних УГКЦ і допоміг нам отримати можливість існувати офіційно. Ця зустріч і легалізація були великими подіями, які можливо не були б можливі без Івана Павла ІІ та його рішучої підтримки.
Святіший отець залишив назавжди своїм спадком слова миру, милосердя та глибокої віри, що є джерелом натхнення для людей у всьому світі, незалежно від їхнього релігійного переконання.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ