Папа Франциск закликав припинити бойові дії та гарантувати гуманітарні коридори

Під час недільної зустрічі з паломниками 6 березня 2022 року Папа Франциск закликав, щоб припинився збройний наступ в Україні і взяв верх здоровий глузд, щоб були гарантовані гуманітарні коридори. Він помолився разом з паломниками за мир, подякував журналістам і оголосив про спеціальну місію двох кардиналів.

Дорогі брати й сестри! В Україні течуть ріки крові та сліз. Там йдеться не просто про військову операцію, а про війну, яка сіє смерть, знищення та злидні. Жертв дедалі більше, як і людей, які втікають, особливо матерів з дітьми. У цій багатостраждальній країні в драматичний спосіб з години на годину зростає потреба в гуманітарній підтримці.

Звертаюся з палким закликом, щоб були дійсно забезпечені гуманітарні коридори та щоб був забезпеченим і полегшеним доступ допомоги на території в облозі, щоб принести життєво необхідну допомогу нашим братам і сестрам, пригнічених бомбами та страхом.

Дякую всім, хто приймає біженців. Насамперед благаю, щоб припинився збройний наступ і взяли верх переговори, щоб переважив здоровий глузд і щоб знову дотримувалося міжнародне право! Хочу подякувати також журналістам і журналісткам, які, для того щоб гарантувати інформацію, ризикують власним життям: дякую, браття й сестри, за це ваше служіння! Це служіння, яке дає нам змогу наблизитися до трагедії цього народу і дає нам змогу оцінити жорстокість війни. Дякую, браття й сестри! Помолімося разом за Україну: маємо перед очима її прапори. Разом, як брати і сестри, молімося до Богородиці, Цариці України. Радуйся, Маріє, благодаті повна, Господь з Тобою. Благословенна Ти між жінками, і благословенний плід лона Твого, Ісус. Свята Маріє, Мати Божа, молися за нас, грішних, нині та в годину смерті нашої. Амінь.

Святий Престол готовий зробити все, щоб послужити цьому мирові. Цими днями до України вирушили два кардинали, щоб служити народові та допомагати. Кардинал Краєвський, Елимозинарій, щоб доставити допомогу потребуючим, і кардинал Черні, в. о. префекта Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові. Ця присутність двох кардиналів там, на місці, – це присутність не тільки Папи, а й усього християнського люду, що хоче бути близьким та сказати: «Війна – це безумство! Зупиніться, будь ласка! Подивіться на цю жорстокість!»

Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами VaticanNews