Про це пише Департамент інформації УГКЦ.
«„Пам’ятайте про наставників ваших, які звіщали вам слово Боже, і дивлячись уважно на кінець їхнього життя, наслідуйте їхню віру“ (Євр. 13, 7), — такими глибокими словами апостола Павла хочу звернутися до кожного з вас. Сьогоднішня молитва — це вчинок милосердя вірних дітей стосовно свого духовного пастиря, який, багато переживши і потрудившись, передав вам віру у воскреслого Господа», — звернувся Блаженніший Святослав у листі.
Він додав, що «часи, у які служив владика Василь, не завжди були радісні. На долю цього єпископа випали важкі обставини життя переслідувань і гонінь. За свою цілковиту відданість справі проповідування Євангелія кілька разів відбував покарання в радянських в’язницях і поневірявся по концтаборах».
«Владика-ісповідник своїм життям неначе відтворив Друге послання апостола Павла до коринтян: „… Тричі киями мене бито, раз каменовано… день і ніч перебув я в безодні. У подорожах часто… у небезпеках від розбійників, у небезпеках від земляків, у небезпеках від поган, у небезпеках у місті, у небезпеках у пустині… у небезпеках від братів неправдивих; у праці та втомі, в недосипаннях часто, у голоді та спразі, часто в постах, у холоді й наготі! Крім інших випадків, моя щоденна настирлива думка — журба про всі Церкви!“ (11, 25–28). Усе перетерпівши, склавши іспит віри, владика сподобився ласки ступити на „обітовану землю“ — дочекатися переможного виходу нашої Церкви з підпілля і гучним голосом на весь світ заявити про Божу перемогу над комуністично-більшовицьким режимом, який приніс стільки горя нашому народові», — зазначив Глава УГКЦ.
За його словами, «владика Павло Василик чимало потрудився і для відновлення та розбудови Церкви після легалізації, промовивши до Божого люду: „Час збирати каміння“ (Проп. 3, 5) — відновлювати храми, каплиці та монастирі, вчитися жити і молитися в рідній незалежній державі».
«Видимим знаком його служіння є сьогодні ошатний катедральний собор Коломийської Єпархії, будівництво якого він розпочав, і після своєї смерті спочив у його підніжжі. Тепер, коли наш народ складає найвищу жертву — життя свої доньок і синів, які захищають Батьківщину, владика Павло, без сумніву, супроводжує нас своїми молитвами», — наголосив у листі Патріарх.
Відтак він побажав «хай Господь Бог буде прославлений через служіння цього архипастиря. Хай зарахує йому праведні вчинки для Своєї слави, прийнявши його до небесних осель, і вчинить йому в блаженному успінні вічний упокій і вічную пам’ять!»