Об’єднані – значить сильні. Представники духовенства різних християнських конфесій разом з місцевою владою зібралися на спільну молитву за мир

Сьогодні, 1 березня, у конференцзалі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ відбулась нарада представників місцевої влади з духовенством різних християнських конфесій Прикарпаття. Очолив нараду Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Представники влади – голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич та міський голова Руслан Марцінків представили усім присутнім оперативну інформацію станом на сьогодні та закликали до спільних консолідованих дій у зв’язку з повномасштабним вторгненням.

«Церква є надійним соціальним партнером держави. І у час, коли Україна перебуває у стані війни, нам важливо об’єднати зусилля задля досягнення миру та перемоги над ворогом», – наголосила пані Світлана Онищук.

Під час зустрічі обговорили також важливість оперативного та достовірного інформування населення області.

Духовенство усіх конфесій запевняє у постійній молитовній духовній підтримці та гуманітарній допомозі.

«Сьогодні ми переживаємо певні обмеження, навчальні заклади не працюють. Тож, до людей можемо прийти тільки через інформаційні засоби. Але ми, як священники, маємо звертатися до людей віч-на-віч. Ми знаходимось у близькій співпраці з людьми і можемо надавати необхідну допомогу. Маємо разом робити все, що від нас залежить. А також бути з нашими вірними, які моляться. Викликів є дуже багато, а на наш національний дух сьогодні дивиться не лише вся Україна, а й цілий світ», – сказав Митрополит Володимир.

Також, у своєму слові Владика Василій Івасюк наголосив на необхідності належного інформування населення області щодо використання такого способу сповіщення про небезпеку, як церковні дзвони. Проте важливо, щоб на час війни дзвони дзвонили виключно в часі тривоги, на жаль мусимо відмовитися від звичного богослужбово-літургійного використання, щоб не створювати помилкової тривоги.

Нагадаємо, що вчора відбулися збори Архієпархіального Координаційного антикризового центру, мета якого – координувати різні структури Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ у їхній діяльності, направленій на допомогу потребуючим біженцям, військовим та пораненим. Вчора і сьогодні зібрано чимало допомоги, частину якої відразу відправлено в окремі області!

Про всю діяльність Координаційного антикризового центру Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ ми будемо інформувати вас у щоденних інформаційних повідомленнях. Слідкуйте за ними на нашому сайті та у соцмережах.