«Нехай у цій боротьбі вирішальною силою буде саме Любов» — Митрополит Володимир на свято Воскресіння Христового

У неділю, 5 травня, в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового, що у м. Івано-Франківськ, відбулися величні Воскресні богослужіння, які очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні Владики Миколи Семенишина, Єпископа-помічника Івано-Франківської Архієпархії, та душпастирів святині.

Вже від самого ранку вірні та духовенство зібралися у головній святині міста, щоб зустріти торжество Воскресіння Христового.

Пасхальні моління розпочалися Надгробним, коли владики спільно зі священнослужителями перенесли Плащаницю на престіл, а відтак урочисто здійснили обхід навколо храму, який символізує ходу жінок-мироносиць вранці у неділю до Господнього гробу.

Відтак перед зачиненими дверима собору, немовби перед запечатаним Божим гробом, розпочалась Воскресна Утреня. Саме тут усі присутні вперше почули радісне: «Христос Воскрес із мертвих!», а Владика Володимир хрестом відчинив двері церкви на знак, що Христова смерть відчинила нам двері до неба.

Насамкінець Утрені Архієпископ прочитав молитву на благословення Артоса, який є символом перемоги Христа над смертю. Згодом розпочалася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Митрополит Володимир у співслужінні Владики Миколи, настоятеля парафії о. Юрія Новіцького й сотрудників святині.

Під час Літургії, несучи радість Воскресіння, Митрополит Володимир звернувся до усіх присутніх зі своїм великоднім посланням.

«Коли ми роздумуємо над уривками Євангелія, в яких описується поява Воскреслого Господа, можемо побачити те, що об’єднує ці розповіді: Ісус після свого воскресіння не з’являється нікому, хто причетний до Його смерті. Він приходить лише до тих, хто за Ним тужить: до Марії Магдалини, Петра, Йоана, учнів», — зазначив проповідник.

Як мовив Владика Володимир, Ісус очікує від нас тільки одного: нашої любові та рішучості перебувати з Ним та у Ньому. За словами проповідника, Ісус любить і в такий спосіб виконує волю Отця, а Його любов є безкорисливою і не залежить від нашої праведності.

«Нехай у цій нашій спільній боротьбі вирішальною силою буде саме Любов, яка сильніша від зла і навіть смерті, а початком нашої перемоги буде подолання нами всякого гріха і щораз більша довіра та відкритість до Господа, Який запевняє нас: «Отож Я з вами по всі дні аж до кінця віку (Мт. 28, 20). Нехай у наших серцях воскресне Христос!», – закликав Архієрей.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ — Пасхальне послання Митрополита Володимира

Після Архієрейської Літургії Владика Володимир висловив вдячність Богові за сьогоднішній празник Воскресіння Христового, а також духовенству, митрополичому хору «Кредо» й усім вірним за спільні пасхальні моління.

«Наш Господь воскрес із мертвих, тому ми віримо, що й наша Україна також переможе у цій несправедливій війні, а Божий мир буде між нами», — мовив Архієпископ.

Згодом Владика Микола привітав молодь та дітей зі світлим празником й закликав їх до радості з нагоди Воскресіння Христового.

Пізніше Митрополит Володимир запросив до слова міського голову Івано-Франківська п. Руслана Марцінківа, який привітав вірних й духовенство зі празником, а також висловив вдячність владикам, душпастирям та вірним за постійну допомогу українським військовим.

Відтак до присутніх звернувся о. Юрій Новіцький, який привітав парафіян із храмовим празником, а також висловив вдячність всім спільнотам, які ведуть активну діяльність при парафії.

На завершення святкування на площі Шептицького Митрополит Володимир спільно з Владикою Миколою й священнослужителями освятили великодні кошики чисельно зібраним вірним біля собору.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ