«Небо і земля минуться, а Божа любов буде тривати вічно», — Митрополит Володимир у храмі Трьох Святителів

У неділю, 9 червня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин здійснив візит до храму Трьох Святителів парафії св. ап. Луки, Південного протопресвітеріату м. Івано-Франківськ, з нагоди 50-ліття від дня народження й 25-ліття пресвітерських свячень о. д-ра Василя Пасічника Рака, пароха святині та синкела у справах капеланського служіння Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

На святкове моління зібралися парафіяни, діти, представники влади, душпастирі, а також гості храму.

Високопреосвященного Владику Володимира на подвір’ї церкви теплими словами вітали молодь й діти, а також о. Василь Пасічник-Рак, запрошуючи його очолити Архієрейську Літургію.

У часі богослужіння Митрополиту співслужили парох о. Василь, о. Тарас Путько, ректор Івано-Франківської духовної семінарії, а також о. Володимир Лось й о. Петро Витвицький.

Моління своїм співом супроводжував хор «Феліціо» Прокатедрального собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії м. Надвірна Коломийської Єпархії УГКЦ.

Звертаючись до вірних після прочитання недільного уривка з Євангелії, Владика Володимир мовив:

«Спаситель у сьогоднішній Євангелії говорить: “І поки Я у світі – Я Світло світу” (Ів. 9:5). Щасливий був світ, коли прийшов Спаситель. Людям відкрилися очі й вони побачили Божу славу. Люди, що сиділи в темряві й тіні смерті, побачили велике світло. «Хто йде за Мною, той не буде ходити в темряві» (Ів. 8, 12), — так говорить Господь».

«Про таке чудо оздоровлення сліпонародженого розповідає нам сьогодні Святе Євангеліє: «”Учителю, хто згрішив? Він — чи батьки його, що сліпим він уродився?Ані він не згрішив, ані батьки його, — відказав Ісус, — але щоб ділам Божим виявитись на ньому!» (Ів. 9:2,3). Бачимо, що всі чуда Ісуса Христа свідчать нам про велику Божу любов, яка є вічна, вона перемагає смерть, вона сильніша від неба і землі, бо небо і земля минуться, а Божа любов буде тривати вічно», — зазначив Архієпископ.

За словами проповідника, Господь таким чином підносить людину до надприродного Божого життя, робить її Своєю дитиною, дає їй у спадок Своє Небесне Царство.

«Найбільше нещастя сучасного світу є те, що людство частково відпало від Божої любові та гріховними течіями модерної культури гасить вогонь Божої любові. Тому, щоб не втратити зір душі, просімо Ісуса Христа, щоб ми, просвітлені небесним світлом, впевнено крокували вперед до зустрічі з Отцем», — мовив Архієрей насамкінець проповіді.

Після Літургії на запрошення о. Василя всі присутні у храмі молилися до святих Василія Великого, Григорія Богослова та Івана Золотоустого, просячи у них заступництва.

Відтак Митрополит Володимир привітав ювіляра з річницями, а пізніше доручив зачитати протодиякону Андрію Тузу привітальну грамоту від Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава для о. Василя Пасічника-Рака з нагоди 50-ліття від дня народження за його плідне служіння у Церкві Христовій.

Згодом ювіляра привітали міський голова Івано-Франківська п. Руслан Марцінків, а також парафіяльна спільнота та священнослужителі Архієпархії.

На завершення духовенство й вірні молилися за настання перемоги України та довгоочікуваного миру, виконуючи духовний гімн «Боже Великий, Єдиний», а відтак Владика Володимир уділив присутнім своє архієрейське благословення.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ