«Наша зустріч із Богом вказуватиме, в якому напрямку нам рухатися», — Владика Микола на парафії Стрітення Господнього

У п’ятницю, 2 лютого, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Владика Микола Семенишин здійснив душпастирський візит на парафію Стрітення Господнього Північного протопресвітеріату м. Івано-Франківськ з нагоди храмового празника.

У цей день в храмі зібралися вірні, молодь, духовенство, представники влади та гості.

Найперше Архієрея із хлібом-сіллю вітали на подвір’ї святині діти, парафіяльна спільнота та парох о. Тарас Нейлюк.

Відтак розпочалася Архієрейська Літургія, яку очолив Владика Микола у співслужінні пароха о. Тараса, синкела у парафіяльно-економічних справах та соціального підприємництва Архієпархії о. Віталія Максиміва, керівника Департаменту інформації Архієпархії та віцепротопресвітера Північного о. Івана Стефурака, а також запрошеного духовенства.

У часі богослужіння Єпископ виголосив проповідь, у якій роздумував над празником Стрітення Господнього:

«Вітаю вас із вашим престольним празником — Стрітенням Господнім, а також із десятиріччям від створення вашої парафіяльної громади, яке відзначатимете у грудні цього року. Подія Стрітення Господнього є всім нам добре відома, адже всі ви молитеся на вервиці, де у Радісних Таїнствах роздумуємо про жертвування Ісуса Христа в Єрусалимському Храмі».

«Пресвята Богородиця разом зі святим Йосифом приносять Ісуса, маленьке Дитя, до Єрусалимського Храму, щоб пожертвувати Його Богові. Ця традиція походить ще зі Старого Завіту. У Старому Завіті жертва була різною — жертвували тварин, плоди. Також і батьки жертвували Богові свого первородного, тобто першого хлопця, який народжується у родині», — розповів проповідник.

«Пригадуємо, що було десять кар на Єгипет. Остання кара передвіщала, що помруть усі чоловіки. Але Господь на знак того, що вибрав ізраїльський народ, сказав, щоб ізраїльтяни зробили знак на дверях, і коли ангел буде проходити повз, він мине дім, щоб їх оминула кара смерті. Тому на знак цього, що Господь нас оберігає, ми жертвуємо Богові усе, що маємо найкраще», — мовив Архієрей.

За словами Владики, коли відбувається Тайна Хрещення, хресним батькам дають запалену свічку, що знаменує посвячення Богові новонародженої дитини, Богові, Який є світлом життя, Який приносить світло, там, де темрява.

«У нашому житті буває багато “стрітень”, тобто зустрічей. Але саме зустріч із Богом вказуватиме, в якому напрямку рухатися, щоб не потрапити в безодню, але у сторону світла», — продовжив Архієрей.

«Свічка, яку посвятимо, пригадує нам, що цим Світлом є Господь. Він — світло життя. А ми, християни, будемо настільки переносити це світло, наскільки будемо єднатися у нашому житті із Богом», — підкреслив Єпископ-помічник.

Після завершення Літургії у святині лунало Многоліття, а відтак Владика Микола доручив віцепротопресвітеру Північному о. Івану Стефураку зачитати грамоту від Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина для о. Тараса Нейлюка за його ревну душпастирську жертовність, сумлінне виконання обов’язків адміністратора парафії та з нагоди 15-ліття пресвітерських свячень з правом носити золотий хрест з прикрасами.

Опісля Архієрей привітав все монашество, зокрема тих монахинь, які були присутні у храмі, із їхнім святом, адже свято Стрітення є днем богопосвячених осіб, а також подякував за їхню молитву та служіння людям.

Далі о. Тарас привітав всіх присутніх із великим святом та подякував Владиці за постійну душпастирську опіку. Згодом Руслан Марцінків привітав вірних із празником та подякував парафіяльній спільноті за соціальне служіння на благо українського народу.

Пізніше у храмі лунала молитва за Україну «Боже Великий, Єдиний» у намірі про перемогу та настання миру в нашій Батьківщині.

Згодом відбулося святкове мирування, а відтак духовенство та вірні вийшли на подвір’я храму, де відбувся Чин водосвяття та Чин освячення стрітенських свічок, які звершив Архієрей у співслужінні душпастирів.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ