На заклик Ради Єпископських Конференцій Європи Митрополит Володимир очолив молитву за Україну

Сьогодні, 25 березня, у стінах Івано-Франківської духовної семінарії Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин очолив Божественну Літургію за жертв війни і за мир в Україні. Моління відбулися на заклик Ради Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ).

Також у цей день богослужіння за жертв війни та мир в Україні відбувалися на кожній парафії Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Під час Архієрейської Божественної Літургії Митрополиту Володимиру співслужили отці ректорату семінарії, зокрема ректор о. Тарас Путько, духівники, сповідники та префекти.

Після Божественної Літургії була звершена Панахида за невинно вбитих жертв українського народу.

Згодом Митрополит Володимир звернувся до присутніх у семінарійному храмі:

«Сьогоднішня Божественна Літургія є присвячена пам’яті жертв війни в Україні, а також це є молитва за мир в нашій державі. Всі єпископські конференції Європи цілий рік моляться по своїх єпархіях й по своїх країнах за Україну, а також за жертв нашого українського народу. Для Української Греко-Католицької Церкви є визначена дата молитви — субота, 25 березня 2023 року. У цей день молитва за Україну підноситься на усіх парафіях нашої Архієпархії».

«Сьогодні я молюся з Вами, адже те, що маємо найдорожче – це наша духовна семінарія, це ви, брати-семінаристи, які є нашим майбутнім. Тому сьогоднішню молитву ми заносили за невинних жертв нашого українського народу, а також за припинення війни і за швидку перемогу України. Дякую за спільну молитву, нехай вам Всемилостивий Господь благословляє, а Матір Божа вами опікується», — зазначив Владика Володимир.

Насамкінець Митрополит Володимир уділив всім своє архієрейське благословення.

Завершилися моління співом духовного гімну — «Боже Великий, Єдиний».

Довідково:

Рада Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ) цього року продовжує кількарічну практику, під час якої кожна єпископська конференція молиться у визначений день впродовж Великого посту. Спершу це була молитва за жертв пандемії, а минулого року Літургії служили в намірі за жертв війни і пандемії.

Цього 2023 року Рада запропонувала, щоб кожна єпископська конференція відслужила Божественну Літургію за жертв війни і за мир в Україні. Для Української Греко-Католицької Церкви є визначена дата молитви — 25 березня 2023 року.

 

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ