На парафії свв. Кирила і Методія відбулися дияконські свячення

На свято Благовіщення Пречистої Діви Марії, 7 квітня, парафія святих Кирила і Методія, що в с. Крихівці, з радістю приймала свого Архієрея – Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владику Володимира Війтишина. Кульмінацією візиту до Крихівецької парафії стали дияконські свячення.

Настоятель парафії о. Йосафат Бойко, ВС, парафіяни, а також кандидати до свячень радо зустрічали свого Архієрея, запрошуючи очолити святочне богослужіння.

В часі проповіді Владика звернувся до усіх присутніх, акцентуючи на правдивому значенні свята Благовіщення Пречистої Діви Марії.

«Тисячами років небо і земля, все людство очікувало відповідь Пречистої Діви, яка проказала Благословенні слова нашого спасіння: «Ось, я слугиня Господня, нехай зі мною станеться по Твоєму Слову» (Лк. 1,3-8). У день Благовіщення сталося чудо, подібне створенню Всесвіту, бо саме тоді Предвічний, Всемогутній і Невмістимий Син Божий, «зійшов із небес і воплотився з Духа Святого і Марії Діви і стався чоловіком для нашого спасіння», – зазначив проповідник.

За його словами, Марія є нашою Пресвятою Матір’ю і це виразно засвідчив Сам Син Божий на хресті. Це заповіт і остання воля вмираючого на хресті Спасителя світу, сповнення Його обітниці: «Не полишу вас сиротами» (Тв.14,18).

«Радіймо, що маємо на небі могутню Заступницю, Покровительку, Матір нашого Спасителя і Бога, яка є також нашою духовною Матір’ю, яка любить нас і бажає, щоб ми всі осягнули вічне щастя у Царстві Небесному. Наша земля – це долина сліз і болю, засіяна сотнями і тисячами станиць Пречистої Богоматері, де вона чудесним чином допомагає та лікує, хто з сильною вірою та довір’ям приходить до неї, просить її допомоги – у Крилосі, Гошеві, Погоні у Зарваниці, у Почаєві, у Люрді, і Фатімі і Гваделупі та багатьох святих місць, де вона об’явилась людству», – наголосив Владика Володимир.

Звертаючись до нововисвячених дияконів, Митрополит Володимир побажав їм завжди бути ревними та відважними служителями у Христовій Церкві. Він також зазначив, що дияконська служба подібна до подорожі розбурханим морем, адже на життєвому шляху зустрічатиметься чимало випробувань.

Після Літургії Митрополит освятив «чарівний кошик» з вервицями, нагадуючи всім про обов’язок молитися на вервиці за наших воїнів та захисників, як про це просила Пресвята Діва Марія Фатімська.

Кожен нововисвячений диякон отримав від імені парафії святих Кирила і Методія новий Требник, особливу книгу для кожного священника для уділення святих таїнств.

Вкінці Митрополит привітав всіх членів Згромадження Воплоченого Слова зі святом Воплочення, бо саме сьогодні в цей день здійснюється цінне таїнство спасіння людського роду – Воплочення.

На завершення привітань, о. Йосафат Бойко, ВС подякував Митрополиту Володимиру за візит, благословення та такий прекрасний подарунок для Церкви Христової – нових дияконів.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ