На парафії Стрітення Господнього урочисто відзначили храмовий празник

У середу, 15 лютого, на парафії Стрітення Господнього, що у м. Івано-Франківську, Північного протопресвітеріату, відбувся урочистий храмовий празник.

На святкову подію чисельно зібралися парафіяни, гості храму, а також представники влади. Зокрема, п. Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська, який прибув на моління, щоб привітати громаду зі святом.

Цього дня богослужіння розпочалися зі святкової Утрені, яку очолив парох храму о. Тарас Нейлюк.

Опісля відбулася урочиста Божественна Літургія, а на запрошення пароха її очолив о. Володимир Лукашевський — священник Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, що у Старуні. Співслужили душпастир. о. Тарас Нейлюк, о. Дмитро Фуфалько та о. Богдан Лиско.

«В осерді нинішнього свята бачимо цікаву та дивну зустріч: Бог приходить до людини; Господь Ісус зближається до Симеона і спочиває на його праведних руках. Яку велику благодать дарує Бог людям, коли бажає зупинитися в їхньому серці, як спочив на руках праведного Симеона. Тому сьогодні мусимо задуматися, чи я, подібно як цей старець, очікую та дорожу тими митями, коли зустрічаю Бога? А для цього мусимо себе запитати: де і коли я зустрічаю мого Бога та чи зустрічаю Його взагалі?», — роздумував у своїй проповіді о. Володимир.

Також священник розповів, як можна зустріти Бога у своєму житті:

«Хто старається мати чуйним своє серце, розуміє, що за всіма обставинами у нашому житті стоїть Господь. Те місце, той час, де ми є сьогодні та зараз – найкращі для нашого спасіння. Кращого годі придумати, точніше придумати ми можемо багато, але чи спасемось в тих нових, своїх обставинних – інше запитання. У своєму щоденному житті ми часто зустрічаємо людей. Нині зустрічі дуже поспішні, похапцем, бо всім бракує часу, але навіть і під час тих коротких стрітень, можемо зустрічати Бога, якщо тримаємо серце відкритим».

На завершення Літургії о. Володимир привітав парафіяльну спільноту та пароха зі святом, бажаючи у своєму житті завжди шукати з живого Бога.

Згодом п. Руслан Марцінків подякував громаді за активне соціальне служіння для вірних, зокрема для наших Захисників.

Відтак на церковному подвір’ї відбулося водосвяття та Чин освячення Стрітенських свічок.

Як відомо, парафіяльна громада Стрітення Господнього активно розвивається, будує живу парафію та працює у різних харитативних напрямках, зокрема волонтерством на благо нашої Батьківщини — України, яка бореться з російським окупантом

Фото – Руслан Марцінків

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ