Митрополит Володимир здійснив душпастирський візит у с. Опришівці

У неділю, 18 грудня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин здійснив душпастирський візит на парафію Святої великомучениці Параскеви, яка знаходиться у с. Опришівці Південного протопресвітеріату.

Спершу Митрополита Володимира на подвір’ї храму радісно зустрічав парох храму — о. Іван Репела разом із парафіяльною молоддю та найменшими вірними. 

На святкові моління, окрім Митрополита Володимира, запросили також інших душпастирів, зокрема, Генерального вікарія Архієпархії — митр. прот. Степана Балагуру, віцееконома Архієпархії — прот. Віталія Максиміва, а також о. Романа Шафрана — священнослужителя Львівської Митрополії УГКЦ.

На богослужінні був присутній міський голова Івано-Франківська — п. Руслан Марцінків, а також велика кількість гостей та парафіян святині.

Опісля вітання Владика Володимир здійснив Чин освячення нового іконостасу.

Відтак відбулася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Митрополит Володимир у співслужінні пароха о. Івана Репели, сотрудників о. Тараса Огара та о. Олега Жилавого, а також запрошених душпастирів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

У часі богослужіння Владика Володимир виголосив проповідь, у якій, зокрема, зазначив:

«Дорогі брати й сестри, сьогоднішнє Євангеліє розповідає про один випадок, як Ісус Христос оздоровив у суботу жінку, що протягом вісімнадцяти років була опанована злим духом, вона була скорчена так, що не могла випрямитися».

Далі Архієрей продовжив:

«Начальник синагоги сердито промовив до народу, який горнувся до Icyca: “Є шість днів, у яких потрібно працювати, а отже, у ці дні приходьте і лікуйтесь, а не в день суботній” (Лк. 13,14). У Новому Завіті обов’язок віддання честі Богові переходить на неділю ще від Апостольських часів. А це тому, що у неділю Ісус Христос славно Воскрес із гробу, і у неділю зійшов Святий Дух на Апостолів».

«Третя Божа заповідь покладає на нас, християн, день святий святкувати. Бог хоче, щоб ми шість днів працювали для тіла, а сьомий день присвятили для Нього. Тож не має нічого дивного, що неділя від самого початку ставала для християн важливим Господнім святом та основою Літургійно-Церковного року», — додав Митрополит Володимир.

На завершення духовної науки Архієпископ розповів вірним про новопосвячений іконостас:

«Іконостас у наших українських церквах відповідає не тільки вимогам і символіці Східного Обряду, та є виявом нашої Східної Церковної та національної традиції. Іконостас зі своїми рядами прекрасних Ікон – це справжнє мистецтво, символічна наука Християнської релігії, у якій кожен акт Служби це справжнє мистецтво, символічно, що в Іконостасі окрім Ікон бачимо двері, Царські двополі, які ведуть до Престолу на якому приноситься Безкровна Жертва та відправляться всі Богослужіння. Ними входить Цар слави — Ісус Христос, щоб запричастити вірних своїм святим Тілом і Кров’ю під час Святої Літургії».

Опісля Божественної Літургії Владика Володимир нагородив грамотами найактивніших парафіян та жертводавців храму, а зачитував привітальні слова о. Степан Балагура.

Слова подяки та вітань промовив і п. Руслан Марцінків — міський голова м. Івано-Франківська.

Завершилися моління духовним гімном України “Боже Великий, Єдиний”, опісля чого Владика Володимир уділив всім зібраним своє архієрейське благословення.

На завершення Митрополит Володимир уділив всім присутнім своє архієрейське благословення, а у храмі лунав духовний гімн України — «Боже, Великий Єдиний».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ