Митрополит Володимир здійснив Чин дияконських свячень у храмі Різдва Пресвятої Богородиці

Сьогодні, 26 лютого, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що у м. Івано-Франківську, відбулася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин. Під час богослужіння Архієрей рукоположив у дияконство одного із піддияконів.

На святкове моління чисельно зібралися парафіяни, гості храму, а також запрошене духовенство.

Все розпочалося зі святкової Божественної Літургії, яку очолив Високопреосвященний Владика Володимир, а співслужили йому душпастирі святині та запрошенні священнослужителі Івано-Франківської Архієпархії.

У часі Літургії Митрополит Володимир звернувся зі своєю проповіддю до вірян.

«”Бо де твій скарб, там і твоє серце буде”. Час Великого Посту дає нам добру нагоду відновити себе, наше життя і душу. Яка ціль цього посту для нас, християн двадцять першого століття? Як ми повинні провести цей святий час?», — закликав застановитися Архієрей.

«Святий Павло навчає: “Усі бо ви, що в Христа христилися, в Христа одягнулися”. Одягнутися в Христа означає жити так, як Христос цього бажає, любити те, що Христос любить та уникати того, що Христові не подобається», — роздумував Владика.

Згодом Архієпископ детальніше пояснив, як з користю провести Великий Піст:

«Час посту дає нам нагоду задуматися над станом нашої душі та відновитися. Тому свята Церква встановила час посту, щоб християни, залишивши світські розваги та забави, обмежуючись в їжі й питті, залишивши шкідливі звички, більше присвятила себе молитві, духовним читанням над Тайнами Віри Христової. Щоб ми якомога більше часу присвятили для виявлення гріхів і боротьбі з ними».

Митрополит Володимир підкреслив, що саме гріх спотворює людську природу так, що людині часто стає важко розібратись в самій собі та у своїх бажаннях.

«Саме гріх знівечує людину так, що їй важко відрізнити правдиві потреби тіла від гріховних похотей і пристрастей. Отож, не шукаймо оправдання своїм гріховним уподобанням, а радше шукаймо Бога і Божого Слова, щоб принести плоди Святого Духа», — продовжив розважати Архієрей.

На завершення проповіді Владика Володимир закликав під час Великого Посту споглядати на розіп’ятого Ісуса, який терпів з любові до нас і віддав своє життя за наші душі.

Згідно із церковним уставом, під час Архієрейської Літургії відбулися дияконські свячення, що стало особливим моментом події. У цьому часі Владика Володимир рукоположив у дияконський сан піддиякона Миколу Дячука.

Після Літургії у святині лунало Многоліття, а опісля зі своїм словом звернувся о. Микола Шиманський, який закликав усіх подякувати Небесному Отцю, який подателем всіх духовних і земних благ.

Відтак Митрополит Володимир привітав з урочистою подією у житті Миколи Дячука, який відтепер вже є дияконом, що є першим ступенем священства. Отець Микола подякував Владиці за архіпастирське і духовне благословення, а також за те, що очолив Літургію та висвятив у дияконство Миколу Дячука.

Згодом зі словами подяки звернувся нововисвячений служитель Церкви диякон Микола Дячук:

«Дякую Богові за дар життя і покликання! Дякую усім, хто вклав свою частинку у моє формування. Дякую нашим Захисникам, що у цей день ми можемо разом молитися».

Після цього диякон Микола висловив вдячність Митрополиту Володимиру за наставництво у духовному формуванні, а також запевнив Архієрея у постійній молитві за нього.

«Нехай Боже благословення провадить Вас усе Ваше життя, — побажав Владика новопоставленому диякону, а відтак додав: — Дорогі у Христі, бачимо як Господь кличе зі свого стада своїх дітей, окремих осіб, які є в храмі. Сьогодні ми бачили, як Бог привів диякона Миколу до свого престолу. Нехай Ваша праця та молитва, дияконе, буде святою».

На завершення молінь на заклик Архієрея всі зібрані у храмі молилися духовний гімн “Боже Великий, Єдиний” за мир та перемогу України.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ