Митрополит Володимир Війтишин очолив моління у Згромадженні Сестер Пресвятої Євхаристії

У четвер, 15 червня, у свято Торжественного поклоніння пречистим Тайнам Тіла і Крові Господа нашого Ісуса Христа, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин здійснив архіпастирський візит до монастиря сестер-монахинь Згромадження Пресвятої Євхаристії.

Спершу сестри-монахині вітали Митрополита на території монастиря. Згодом розпочалася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Владика Володимир у співслужінні численно зібраних душпастирів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

У часі Літургії Архієрей виголосив проповідь, у якій поділився роздумами щодо значення свята Пресвятої Євхаристії у житті нашої Церкви:

«Наша Церква Тайну Пресвятої Євхаристії називає «Тайною Божої любові». Ця подія відбулася у Великий Четвер на Тайній Вечері. Ісус узяв у свої пречисті руки пшеничний хліб, підніс свої очі до неба, поблагословив та розламав, й даючи його апостолам, промовив: «Прийміть, їжте, це є Тіло Моє», відтак взяв у руки чашу з вином, поблагословив, подав їм і сказав: «Пийте з неї всі, це є Кров Моя Нового Завіту, що за багатьох проливається на відпущення гріхів». Силою цих слів відбулася велика Тайна — сталося чудо над чудами, непідвладне для людського розуму, бо силою цих слів хліб перетворився у Найсвятіше Тіло Христове, а вино у чаші перемінилося у Найсвятішу Кров Христову».

«Святі апостоли беззастережно прийняли слова Ісуса і відчули Таїнство чудесної переміни. Цим Христос відправив першу Службу Божу й промовив до апостолів: «Робіть це на мій спомин». Тоді апостоли отримали право й обов’язок змінювати хліб у Пречисте Тіло, а вино у Пречисту Кров нашого Господа Ісуса Христа. Від цього часу вони збиралися та відправляли Святу Літургію та причащали вірних. А плоди цієї жертви впливають на всю Христову Церкву», — зазначив Митрополит.

Відтак сестри-монахині вкотре мовили обіцянки своїх вічних обітів та ще раз засвідчили своє бажання об’єднати життя зі служінням Господові.

Насамкінець Літургії присутні на чолі з Митрополитом Володимиром молилися молебень до Найсвятішого Серця Ісусового.

Згодом Владика привітав сестер з празником, який є особливим для Згромадження:

«Хочу сьогодні привітати вас та подякувати за ваше покликання й ревне служіння. Ви є не тільки окрасою нашої Церкви, бо знаємо, що ви за нас усіх молитеся та жертвуєте Пресвяту Євхаристію, а тому ваша праця є найбільшою. Дякую від нас усіх — від наших священників, народу, вірних та нас, єпископів. Ми вас шануємо, любимо та щиро дякуємо!».

Опісля генеральна настоятелька Згромадження Сестер Пресвятої Євхаристії сестра Герарда Серман звернулася до Митрополита Володимира зі словами подяки:

«Преосвященніший Владико, дякуємо вам  за слова, що торкнулися серця, а всім присутнім за те, що розділили нинішню радість разом з нами, бо свято Пресвятої Євхаристії для нас дуже дороге та цінне. Просимо вас молитися за нас, щоб ми були добрими почитателями Євхаристійного Христа, проповідниками ревними, неустанними й сміливими. Запевняю всіх вас у нашій постійній молитві».

Насамкінець присутні співали Многоліття, а відтак у святині лунав духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний».

На завершення Митрополит Володимир уділив присутнім своє архієрейське благословення, опісля якого відбулося святкове мирування.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ