Митрополит Володимир уділив пресвітерські свячення трьом дияконам

У четвер, 13 липня, у свято Собору свв. славних і всехвальних дванадцяти апостолів, на парафії Різдва Пресвятої Богородиці, що у м. Івано-Франківськ, відбулася урочиста подія – три диякони отримали ієрейські свячення з рук Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина.

На молитву зібралася парафіяльна спільнота, гості храму, численне духовенство та родичі новопресвітерів.

Архієрейську Божественну Літургію очолив Високопреосвященний Митрополит Володимир, а співслужили йому Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, душпастирі святині, запрошене духовенство, а також митр. прот. Олег Каськів, ректор Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, який супроводжував новоієреїв під час пресвітерських свячень.

Після прочитання уривка із Євангелії про обрання Ісусом Христом 12 апостолів, Владика Володимир звернувся до вірних із проповіддю:

«Вчорашнього дня ми святкували величне свято – Верховних Апостолів Петра і Павла, а сьогодні Свята Церква звертає увагу на Собор всіх апостолів, який покликав Господь. Готуючись до сьогоднішніх священичих свячень, задумуємося над тим покликанням святих апостолів, яким Господь передав цю владу – хрестити й навчати усі народи».

Відтак Архієрей розповів про місію духовенства: «Сьогодні духовенство є тим наслідником у Христовому винограднику. Ми послані, щоб не нам служили, а послужити тим людям Божим, які стали членами Христової Церкви, а також нашому українському народу й всьому світові».

«У цей день, коли ми є на урочистій Літургії, під час якої відбудуться ієрейські свячення, бачимо цю єдність між першими апостолами й сьогодні між нами», – зазначив Архієпископ.

За словами Владики, у цей час є багато викликів, але слід подивитися на тих перших апостолів, які мали їх ще більше, бо за свою віру й вірність Господу вони мусили віддати своє життя, щоб бути разом з Богом.

«У цьому світі бути з Богом також є нелегко, але пам’ятайте, що все минеться, проте правда залишається правдою», – наголосив Митрополит.

«Ми маємо піти назустріч Богові, який дам нам Своє благословення, у своїй любові до Нього, щоб осягнути вічне щастя у небі. Якби всі християни дотримувалися Божих законів і Заповідей, то між нами були б закони любові, і не було б війн, одна з яких сьогодні є в Україні. Нестача цієї любові творить гріх», – підкреслив проповідник.

«Тож берімо приклад з апостолів, щоб ми служили як цього бажає від нас Господь», – завершив свою проповідь Архієрей.

Після Великого входу, згідно з уставом нашої Церкви, відбувся Чин поставлення ієреїв. У цьому часі кандидати до священства – диякони Микола Дячук, Микола Піх та Віталій Павлюк після трьох обходів довкола престолу виголосили визнання віри.

Відтак Митрополит Володимир рукоположив дияконів у пресвітерський сан, зачитавши молитви ієрейських свячень, а опісля облачив їх у священичі ризи: єпитрахиль, пояс, нарукавники та фелон. Також новопресвітери отримали служебник та чашу, а згодом стали до престолу і поруч з усіма душпастирями служили Божественну Літургію.

Після завершення святкового богослужіння всі присутні у храмі співали Многоліття, а відтак молилися за Батьківщину – Україну духовним гімном «Боже Великий, Єдиний».

«Сьогодні ваше свято, дорогі отці! Ми зібралися всі разом зібралися тут, щоб спільно молитися у цю найсвятішу хвилину у вашому житті, до якої ви йшли дуже довго. Прийміть наші вітання!», – звернувся до нововисвячених душпастирів Архієпископ.

Насамкінець урочистості від імені новоїєреїв звернувся о. Микола Дячук: «Перш за все ми вдячні Богові за дар життя, за те, що Він вибрав нас і поставив тут, у ряди священників. Дякуємо батькам й всім родичам, нашим дружинам. Сьогодні не можу не згадати й не подякувати Захисникам, які борються на фронті, щоб ми могли молитися в нашій Церкві. Високопреосвященний Владико Володимире, складаємо подяку за Ваші святительські руки та обіцяємо молитися за Вас».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ