Митрополит Володимир освятив шелтер для переселенців у селищі Битків

У четвер, 6 липня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин здійснив Чин освячення нового шелтера «Дім милосердя святої Варвари», який відкрив благодійний фонд «Карітас Надвірна», що є частиною Карітасу Коломийської Єпархії УГКЦ.

Преосвященнішого Владику Володимира вітали діти та молодь селища, а опісля запросили здійснити Чин освячення нового приміщення, яке буде використовуватись для потреб внутрішньо переміщених осіб.

«Старенький будинок на Промислі у с. Битків, якому близько 100 років, отримав «друге дихання». Завдяки важкій праці працівників «Карітас Надвірна», фінансовій допомозі від різних іноземних донорів, місцевої влади та духовенства, десятки людей зможуть знайти прихисток. Це прекрасне місце, яке сховане від міської метушні та окутане Господньою опікою», — зазначають на офіційній фейсбук-сторінці БФ «Карітас Надвірна».

Після Чину освячення Митрополит Володимир звернувся до всіх присутніх зі словами:

«Велика дяка всім тим, хто спричинився до відкриття цього шелтера. Особлива подяка працівникам Карітасу. Адже всі доклали зусиль, щоб відновити цей багатолітній будинок. Як ми знаємо, над відновленням старих будівель треба більше попрацювати, ніж тоді, коли будуємо нову споруду».

«Цей будинок ми відновили для нашого ближнього, якого на цей момент ще не бачимо. Христос нас закликає, щоб у нашому ближньому ми могли побачити Його обличчя, тому сьогодні ми стоїмо одні перед одними із цим Божим обличчям, пам’ятаючи про потребуючого», — зазначив Архієпископ.

Згодом Владика Володимир додав:

«Дякую місцевій владі, яка розуміє, що Церква вміє працювати в соціальній сфері по всьому світу. Дякую за вашу співпрацю у відкритті цього шелтера. Я вірю і знаю, що Боже благословення зійде на вас, на цю будівлю, а також на тих людей, які тут будуть, адже приймете того, кому буде потрібна ваша допомога й підтримка».

«Нехай Господь це святе діло благословляє, і повірте, що із цією справою нам не буде страшно стати перед лицем Божим», — такими словами завершив своє звернення Митрополит до усіх присутніх.

Насамкінець події присутні молилися за Україну, виконуючи духовний гімн «Боже Великий, Єдиний».

У прихистку планують поселити 50 осіб, а якщо виникне більша потреба, то до 70. У шелтері є кімнати для проживання з усіма необхідними умовами для гостей. Також є каплиця, рецепція, кімната психолога, загальні санвузли та інші побутові приміщення.

 Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ