Митрополит Володимир освятив новозбудований храм у с. Котиківка

У неділю, 23 липня, у селі Котиківка, Городенківського протопресвітеріату, Коломийської Єпархії УГКЦ, відбулася урочиста подія — освячення новозбудованого храму святого Василія Великого, яке на прохання Владики Василя Івасюка, Єпарха Коломийського, здійснив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

На святкове моління зібралися велика кількість парафіян, гостей, запрошеного духовенства та представників місцевої влади.

Високопреосвященного Владику Володимира на церковному подвір’ї із хлібом-сіллю вітала вся парафіяльна спільнота, зокрема парох о. Василь Гавриш, а також молодь та діти, які із радістю запросили Архієрея освятити нову церкву та очолити святкову Літургію.

Відтак Митрополит Володимир спільно з душпастирями здійснив Чин освячення новозведеного храму. У цьому часі Архієрей, звертаючись до всіх присутніх, пояснив вірним, у який спосіб відбувається освячення.

Під час звершення Чину освячення Владика Володимир поблагословив миром храм зсередини. Опісля відбулася процесійна хода, коли всі вірні вийшли на подвір’я, щоб процесійно обійти храм святого Василія Великого із мощами святих.

Далі розпочалася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Владика Володимир у співслужінні пароха о. Василя Гавриша, духовенства Коломийської Єпархії, Івано-Франківської Архієпархії та інших Єпархій УГКЦ.

Вірні та священнослужителі, здійснюючи намір на богослужіння, звернулися до Пресвятої Богородиці з проханням за перемогу України над російським окупантом, за захист українського війська, за державу, за весь народ.

У часі Літургії Архієпископ звернувся до присутніх із проповіддю.

Храм — це місце, де знаходять силу і натхнення для нових діл

«Ми зібралися тут, щоб поблагословити цю прекрасну нову церкву, збудовану завдяки великодушності ваших сердець та невтомною працею ваших душпастирів. Ми всі знаємо, що будівництво храму завжди вважалося в історії спасіння спеціальним привілеєм, який Бог дає людині. Це особлива благодать, яка дозволяє нам присвятити принаймні частину нашого земного існування й нашого таланту зведенню житла для Господа. Місця, де люди в особливий спосіб зустрічають Бога, величають Його та знаходять силу і натхнення для нових діл, щедрого милосердя заради слави Господа та добра наших ближніх», — мовив Митрополит.

Далі Владика роздумував над уривком із Євангелії: «Святе Євангеліє подає перед нашими очима нещасних сліпців. Вони не бачать ясного світла сонця, зоряного неба, квітучої весни, ні успіху, ні радості на обличчі, не бачать дороги, та цілком віддані на людську поміч. У них вічна, темна, непривітна ніч».

Ліками від душевної сліпоти є свята віра

«Людина, опанована сліпотою душі, не бачить ясного світла Божої науки, не бачить краси й радості Небесного Царства, не бачить правдивої дороги в житті, а йде манівцями, що закінчуються безоднею. Ліками від душевної сліпоти є свята віра».

«Тому Ісус Христос, оздоровлюючи, кожного разу вимагав віри. «Чи вірите, що Я можу це зробити?» — питав Він сліпців», — пригадав Митрополит.

Один Бог, що має право над кожною людиною

На завершення проповіді Владика Володимир зазначив, яким має бути гасло християн: «Один Бог, що має право над кожною людиною, і всіма народами, і всіма державами. Один Спаситель, що всіх відкупив Своєю Пресвятою кров’ю. Одна Церква, що має право навчати всі народи. Одна віра, що є найбільшим добром усього світу. Тож коли хочемо бути щасливими, зберігаймо у своєму серці глибоку віру в Бога».

Наприкінці Літургії Владика Володимир висловив вдячність пароху та всім тим, хто спричинився до побудови храму. Опісля жертводавцям, будівельникам та всім причетним до зведення святині вручили подячні грамоти від Владики Володимира.

Згодом парох храму висловив подяку за освячення храму Архієпископу, а також зазначив, що увесь цей час хід будівництва відбувався під Божим благословенням.

Митрополит Володимир подякував отцю Василю Гавришу за ту велику роботу, яка вкладена ним та парафіянами церкви святого Василія Великого для того, щоб храм було завершено.

Як відомо, основи церкви були закладені і благословенні покійним Владикою Кир Миколаєм Сімкайлом, а весь хід будівництва відбувався під духовною опікою правлячого Архієрея Коломийської Єпархії Владики Василія Івасюка.

Пізніше п. Богдан Кобилянський, міський голова Городенки, привітав пароха храму о. Василя і всю парафіяльну громаду церкви святого Василія Великого з нагоди освячення храму.

На завершення вірні й духовенство молилися за справедливий мир і перемогу Україну «Боже Великий, Єдиний», а опісля Митрополит Володимир уділив усім архієрейське благословення. Відтак всі вийшли на подвір’я, де з нагоди урочистостей відбулося святкове освячення води.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ