Митрополит Володимир освятив новооблаштований шелтер

Сьогодні, 16 січня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин здійснив Чин освячення шелтера, який знаходиться у с. Маріямпіль Дубівецької територіальної громади.

Розпочалося урочисте відкриття зі спільного моління, яке очолив Митрополит Володимир у співслужінні о. Олега Каськіва, протопресвітера Дубівецького та ректора Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, о. Володимира Чорнія, директора БФ «Карітас Івано-Франківськ», а також священників Дубівецького протопресвітеріату.

Опісля освячення Владика Володимир звернувся до всіх присутніх зі словом, у якому роздумував про важливість милосердя саме зараз, у часі війни. Архієрей також закликав посилено молитися за наших хлопців, за українське незламне військо, яке боронить нашу Батьківщину.

Окрім того Митрополит Володимир подякував жертводавцям та закликав допомагати всім, хто потребує нашої підтримки.

Приміщення в якому розміщено шелтер, — це колишня Маріямпільська лікарня. У 2019 році заклад був переданий Галицькою районною радою у власність парафії Воздвиження Чесного Хреста УГКЦ села Маріямпіль як парафіяльний будинок багатофункціонального призначення для соціального служіння.

Задля створення комфортних умов для проживання внутрішньо переміщених людей благодійний фонд «Карітас Івано-Франківської УГКЦ»,  Дубівецька територіальна громада  за підтримки БФ «Рокада» та інших громадських організацій і волонтерів облаштували шелтер у Маріямполі.

У прихистку  для  внутрішньо переміщених людей, який розміщений на першому поверсі цієї будівлі, зможуть тимчасово  проживати близько 40 людей. Загальна площа приміщення 311 кв. м. Тут облаштовано електричне опалення та десять кімнат, а це: кухні, їдальні, побутові, душові кімнати та  санвузли. Функціонування  буде адмініструватися  благодійним фондом «Карітас Івано-Франківської УГКЦ».

Пізніше Митрополиту Володимиру було представлено Маріямпільську філію Дубівецького ліцею, де відкрито навчальну групу відокремленого структурного підрозділу «Бурштинський енергетичний фаховий коледж  ІФНТУНГ» (спеціальність «Геодезія та землеустрій»). Десятеро студентів коледжу, які є жителями сіл цієї громади,  навчаються у  фаховій групі  у трьох відповідно облаштованих навчальних кабінетах. Також тут планується організувати навчання студентів за спеціальністю «Екологія».

У Маріямпільській філії Дубівецького ліцею також виділено та облаштовано приміщення для дошкільної групи, створено всі необхідні умови для навчання й виховання 18 дошкільнят.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ