Митрополит Володимир здійснив архіпастирський візит у Перегінське

У неділю, 12 листопада, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин здійснив архіпастирський візит на парафію Зіслання Святого Духа, що у смт Перегінське, однойменного протопресвітеріату, де здійснив Чин освячення престолу у каплиці святого Йосафата, 400-річчя мучеництва якого вшановували цього дня.

Митрополита радо вітали діти, молодь, вірні та гості храму, а також чисельно зібране духовенство даного протопресвітеріату.

Опісля цього Владика здійснив Чин освячення каплиці та престолу. Згодом відбулась Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Владика Володимир. Митрополиту співслужили о. Михайло Бойчук, парох храму Зіслання Святого Духа, о. Роман Балагура, протопресвітер Перегінський, та священнослужителі Архієпархії.

У часі богослужіння Архієрей виголосив проповідь, у якій роздумував над життям та діяннями священномученика Йосафата Кунцевича — українського святого, подвижника Церкви Христової. Розповідаючи біографію святого, Митрополит Володимир мовив:

«Багато років проминуло від мученицької смерті святого Йосафата, а праведне його життя дає приклад геройських чеснот, що постійно надихають людей до наслідування. Він молився в храмі, співаючи утреню у місті Вітебську. Повертаючись до своєї келії, побачив по дорозі оскаженілий натовп, що увірвався у монастир і почав знущатись та бити прислугу, тоді Йосафат вийшов їм назустріч, промовляючи: “Діти мої, чому бʼєте моїх слуг? Якщо маєте щось проти мене — ось  я”. У цю мить убивця ударом сокири розрубав голову св. Йосафата. А він, залитий кровʼю, упав на землю і проказав останні слова, що їх чули свідки: “О, мій Боже, прости їм”».

«Вмираючи, він підняв у благословенні руку і поблагословив своїх убивць. Так твердили очевидці. Тільки людина свята і Божа вмирає з такою любовʼю. Як священник — Йосафат був повний ревності й запалу, проповідував Христа Воскреслого, повертав заблукані збайдужілі душі до Бога, а люди звали його “душехватом”. Як Єпископ — проявляв велику ревність за єдність Церкви. Він так бажав єдності, що готовий був умерти за зʼєднання Церков і завжди молився про цю ласку: “Боже, нам єдність подай”», — додав Архієпископ.

Опісля моління Архієрей подякував душпастирям за спільну молитву та побажав парафіянам якнайшвидшого настання переможного миру у нашій Батьківщині-Україні та єдності, до якої ми всі так прагнемо.

Відтак священнослужителі подякували Владиці Володимиру за візит та батьківську опіку.

На завершення присутні виконали духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний», а Митрополит Володимир уділив всім своє архієрейське благословення.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ