Митрополит Володимир освятив богослужбову каплицю у селі Середня

У неділю, 9 липня, у селі Середня, Войнилівського протопресвітеріату, відбулася урочиста подія — Чин освячення новозведеної каплиці свв. апп. Петра і Павла, який звершив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Преосвященнішого Митрополита Володимира, який з архіпастирським візитом завітав на парафію с. Середня, вітали діти та священнослужителі, які запросили Архієрея освятити каплицю та очолити святкову Літургію.

Опісля розпочався Чин освячення каплиці, в часі якого Владика Володимир спільно зі священниками освятили престіл, святиню зсередини. Згодом спільнота вірних та духовенство процесійно вийшли на подвір’я, здійснивши ходу навколо каплиці з мощами святих.

Відтак розпочалася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Митрополит Володимир, а співслужили йому парох о. Володимир Кривцун, священники Войнилівського та інших протопресвітеріатів, а також запрошені душпастирі.

Божа посланницька місія Ісуса Христа

Після прочитання недільного уривку із Євангелії Архієпископ звернувся до вірян зі своєю проповіддю:

«На доказ своєї Божої посланницької місії Ісус Христос творив чуда, оздоровлюючи різні недуги та виганяючи злих духів із людей. У сьогоднішній святій Євангелії читаємо, як Спаситель вигнав цілий легіон злих духів із двох гадаринських біснуватих, які жили у гробницях і були такі люті, що “ніхто не міг перейти цією дорогою”».

«Ця подія, також має відношення і до кожного з нас. Святий Іван Золотоустий говорить, що кожна віруюча людина, яка має гріховні пристрасті, перебуває під впливом і владою злих духів», — мовив проповідник.

За словами Архієрея, гріховні пристрасті є однією з головних перешкод у справі нашого спасіння. Проте, як ми вже знаємо зі Святого Письма, людина була створена Господом Богом безгрішною і святою.

Відновлення втраченого прародичами спілкування з Богом —  джерело вічної радості

«А після гріхопадіння вона втратила живе спілкування зі своїм Творцем, яке вона мала у раю. Наслідком гріхопадіння було вигнання наших прародичів із раю і виставлення на скорботи та недуги в часі свого земного життя. Тому зміст християнського життя полягає у відновленні втраченого прародичами спілкування з Богом. У ньому, власне, полягає джерело вічної радості, як на землі, так і в загробному світі. З особливою силою ці моральні немочі виявляються у віруючої людини, коли вона розпочинає свою дорогу до вічного життя, тоді пристрасті під дією злих духів повстають з особливою силою, щоб перешкодити осягнути спасіння», — зазначив Архієпископ.

Як мовив Митрополит, для того, щоб легше було боротись із злим духом, потрібно постійно пам’ятати, що в духовному житті християнам потрібна Божа допомога, яка випрошується постійною молитвою.

«Хто мужньо й з Божою допомогою бореться з пристрастями, виконуючи заповіді Божі, той поступово очищає своє серце і в міру свого очищення наближається до Бога, через молитву», — зауважив Владика Володимир.

Час земного життя — неоціненний

«У житті багатьох святих описується, що вони все своє життя проводили в суворій праці та духовних учинках. Не раз вони досягали живого спілкування з Богом, на землі виконали своє призначення і здобули вічне блаженне життя. Пам’ятаймо, що час земного життя є неоціненний, тому відкидаймо від себе все гріховне, бо воно є ворогом нашого спасіння», — промовив Архієрей.

Заклик молитви за Україну

«Молімось до Бога за нашу Батьківщину – Україну, особливо в цей час жорстокої війни за наших Воїнів, батьків і матерів, синів і дочок, братів і сестер, тих, хто бореться і здобуває волю і незалежність України, віддаючи своє життя на жертовник Батьківщини», — сказав на завершення проповідник.

Завершення молінь

Після урочистого богослужіння у святині лунала подяка всім причетним до побудови храму — жертводавцям, будівельникам, а також священнослужителям.

Відтак парафіяльна спільнота з духовенством виконували духовний гімн «Боже Великий, Єдиний», молячись за перемогу над ворогом та мир в Україні.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ