Митрополит Володимир очолив урочисті моління з нагоди 30-ліття Єпископського служіння Владики Михаїла Колтуна

У празник святих славних і всехвальних первоверховних апостолів Петра і Павла у Катедральному соборі відбулася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив високопреосвященний Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні Єпископів та священників.

Про це інформує пресслужба Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ.

Цей день є особливий для нашої Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ, адже 30 років тому до Єпископського служіння був покликаний Правлячий Архієрей Кир Михаїл Колтун, який став першим Єпископом, що прийняв свячення після виходу УГКЦ з підпілля. Також сьогодні виповнюється 5 років від дня, коли з промислу Божого у Єпархії розпочав своє служіння преосвященний Владика Петро.

З проповіддю до вірних звернувся Єпарх Самбірсько-Дрогобицький Кир Ярослав Приріз: «Сьогодні ми зібралися, щоб звеличити свв. первоверх. апп. Петра і Павла. Рівно ж хочемо занести молитви за цю Сокальську землю, через яку протягом багатьох років пульсував дух національної свідомості, духовності і патріотичності, який закладав фундаменти Сокальсько-Жовківської Єпархії. Ми дякуємо Богові за дар життя і покликання “во врем’я люте”, як казав Шевченко».

Відтак Владика Ярослав мовив: «За своїх 30 років служіння ми дякуємо, що Господь посилає пастирів. Господь поблагословив сьогоднішнього іменинника Владику Петра, який трудиться і молиться з вами».

«Ми маємо різні покликання, професійні знання і Петро, бувши вправним рибалкою на слово Ісуса, закидає сіті. Що стається після того коли Бог розпоряджається і людина слухає слово Боже? Стаються надзвичайні речі, що навіть професійність гасне. Апостол Петро бачачи, що сталося каже: “Господи відійди від мене, бо я грішна людина. На що Ісус відповідає: – Не бійся! Віднині будеш ловити людей», — роздумував Єпископ.

«Євангелист Матей подає нам визнання віри св. ап. Петра, який сказав: “Ти — Христос, Син Бога живого!”. Тут, здавалося б, Ісус питається хто він є, але у відповіді показує хто є Петро: “Ти єси Петро — Скеля!” і сказав: «Блаженний ти, Симоне, сину Йонин, бо не тіло і кров тобі це відкрили, а Мій Отець Небесний»», — підсумував Владика Ярослав.

Після святкової Літургії Владика Андрій Хім’як, секретар Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, зачитав вітальне слово Блаженнішого Святослава для Владики Михаїла та Владики Петра.

Після слів привітання зі словом подяки звернувся Кир Михаїл, Правлячий Архієрей Сокальсько-Жовківської Єпархії.

«Ми завдячуємо апостолам, які завдяки вірі перемагали ворогів і хочу, щоби ми уподібнювалися у вірі й досягли перемоги. В цей знаменний час ми сьогодні беремо гасла євангельські і ця віра апостолів Петра і Павла приходить до нас. Дякую всім за участь у моєму житті і житті Церкви, за покликання, за світ і життя», — йдеться у слові ювіляра.

Завершилась урочистість духовним гімном України «Боже, Великий Єдиний».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ