Митрополит Володимир очолив моління з нагоди завершення навчального року для учнів Католицького ліцею

Сьогодні, 31 травня, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що у м. Івано-Франківськ, Центрального протопресвітеріату, відбулися урочисті моління з нагоди завершення навчального року у Католицькому ліцеї св. Василія Великого. Їх очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні Єпископа-помічника Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Владики Миколи Семенишина.

З нагоди свята на богослужіння до храму зібралася вся спільнота Католицького ліцею св. Василія Великого — учні, батьки, гості, а також дирекція, вчителі та працівники навчального закладу.

Архієрейську Божественну Літургію очолив Митрополит Володимир, а співслужити йому Владика Микола Семенишин, директор ліцею о. Маркіян Букатчук, сотрудники храму Різдва Пресвятої Богородиці, шкільний капелан закладу, а також священники-вчителі ліцею

У часі Служби Божої Владика Володимир звернувся зі своєю проповіддю до спільноти ліцею:

«Сьогодні ми маємо подячне богослужіння, у якому дякуємо Всевишньому Богу за завершення цього навчального року. Звичайно, цей час є непростий, але ми дякуємо Господу, що благословив, щоб ми могли навчатися протягом року, попри складний період в Україні — час війни».

«У цей день заносимо молитву насамперед за вас, наша молоде і наше майбутнє України. Також заносимо молитви за ваших батьків, за вчителів, а також за наших Воїнів, які стараються, щоб ми могли себе відчути у спокої та в мирі», — продовжив Владика Володимир.

Як зазначив Архієрей, це моління стало подякою Богові з тією надією, що Він допоможе всім нам, укріпить нашу Батьківщину — Україну, щоб кожен міг жити у мирі та прославляти Господа.

«Зараз ми перебуваємо у часі від Вознесіння Господнього до Зіслання Святого Духа. Господь, Який прийшов на землю і взяв нашу людську природу, у часі Вознесіння забирає її на небо і сідає праворуч Бога Отця. Цим Ісус Христос підкреслює нам те, що Він говорив апостолам, мовлячи, Він забере нас туди, там де Він є, тобто на небеса», — мовив Митрополит.

«Цією Божою обітницею та Божою правдою ми скріплюємося в тому, що маємо життя вічне, адже Бог нас супроводжує впродовж всього нашого буття на землі. Господь хоче, щоб всі ми у кожному обличчі іншої людини бачили Його, адже кожен з нас є Його творінням. Пам’ятаймо, що ми є Божі діти, і стараймося все чинити на землі із Богом, і повірте, що для нас тоді вже не буде жодних перешкод», — зазначив Архієпископ.

Після завершення Літургії до чисельно зібраних у храмі звернувся о. Маркіян Букатчук, який подякував Владикам за присутність та молитву на цьому святі.

«Для нас є великою приємністю розділити свято останнього дзвоника за участі наших Владик. Ми маємо велику радість і честь не просто бути разом, а й подякувати Богові за цю можливість спільно молитися».

За словами о. Маркіяна, цей навчальний рік був непростий через війну в країні, проте був плідний на освітні здобутки, оскільки учні ліцею займали призові місця на олімпіадах різного рівня.

Згодом Владика Микола Семенишин спільно з директором ліцею вручали учням нагороди за високі досягнення у навчанні.

Відтак Митрополит заохотив спільноту ліцею молитися до Пресвятої Богородиці, віддаючись під її опіку та захист.

На завершення у храмі вірні молилися за Україну “Боже Великий, Єдиний”, просячи Бога про мир та перемогу нашої Батьківщини, а опісля Митрополит Володимир уділив усім своє архієрейське благословення.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ