Митрополит Володимир очолив моління з нагоди ювілею заснування Згромадження Служебниць Чернечої Родини Воплоченого Слова

Сьогодні, 18 березня, у м. Бурштин відбулися святкування з нагоди 35-ліття від заснування Згромадження Служебниць Господа і Діви Марії з Матара Чернечої Родини Воплоченого Слова у світі. Моління очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин спільно із Владикою Миколою Семенишиним, Єпископом-помічником Івано-Франківським.

Високопреосвященного Владику Володимира та Єпископа-помічника Владику Миколу тепло вітали сестри-служебниці у своєму монастирі.

Відтак у храмі монастиря розпочалася урочиста Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Митрополит Володимир, а співслужили йому Владика Микола, отці Згромадження Воплоченого Слова, зокрема протоігумен Згромадження Воплоченого Слова о. Антоній Вацеба та запрошені душпастирі.

У часі Божественної Літургії Владика Микола виголосив повчальну проповідь для всіх присутніх.

«Все наше життя складається із зустрічей. Немає дня, щоб ми когось не зустріли. Навіть монахиня контемплятивного монастиря переживає зустріч — із Богом та собою. Сьогоднішній євангельський уривок — також про зустріч. Без цієї зустрічі не могло бути покликання, адже кожному покликанню передує якась зустріч».

«Дорогі Сестри! Сьогодні ми зустрічаємося тут, щоби пригадати і подякувати милосердному Богові за «зустріч», яка відбулася 35 років тому — 19 березня 1988 року, з якої офіційно зродилася ваша Чернеча Родина “Служебниць Господа і Діви Марії з Матара”».

«Як у домі Леві — за спільною трапезою — різнорідна за походженням і стилем життя група (учні, митарі, грішники) знаходить однорідність довкола Вчителя, подібно й ви — різні за походженням, освітою, поглядом на життя стаєте однією родиною», — зазначив проповідник.

На завершення Владика роздумував над тим, як відбувається зустріччю Ісуса і Леві?

«Леві сидить на митниці, займається своїми справами. Ісус побачив його і до нього каже: «Іди за мною!». На ці слова Леві встає і йде за Ісусом. Дуже ясно видно, що ініціатива походить від Ісуса. Але, що важливого робить Леві? Він приймає Ісуса».

«Тому, від щирого серця хотів би усім нам побажати щоби кожний погляд і слово, які Ісус щоденно звертає до нас, ми могли щиро і радісно приймати. Амінь!».

Опісля святкового богослужіння Митрополит Володимир привітав монахинь із їхнім ювілеєм 35-ліття від заснування Згромадження Служебниць Господа і Діви Марії з Матара Чернечої Родини Воплоченого Слова, а також вручив їм грамоти з нагоди цього урочистого свята.

На завершення всі присутні у храмі молилися за перемогу та мир в багатостраждальній Україні «Боже Великий, Єдиний».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ